Urfa Valisi çekici eline aldı ve...

Şanlıurfa Valisi , tarihi hanlar bölgesindeki esnaflar tarafından her Cuma sabahı yapılan Ahilik Duasına katıldı. Esnaf ziyaretinde eğlenceli dakikalar yaşandı.

Urfa Valisi çekici eline aldı ve...
banner38

 

 

 

 

Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna, esnafla bugün bir araya gelerek Ahilik Duasına katıldı ardından da esnafları ziyaret etti. Kunduracılar, bakırcılar, eskiciler, oduncular ve derici pazarlarını da gezen Tuna, bir demirci atölyesinde çekiçle demir dövdü. Bakır ustalarının çalışmalarını da yerinde inceleyen Tuna, esnafların taleplerini dinledi.

 

Esnafların her Cuma sabahı yaptığı Ahilik Duasının ve bu geleneğin yaşatılmasının önemli olduğunu belirten Vali Tuna: “Ekonomik yönden sıkıntılar olabiliyor. Temennimiz esnafımızın işlerinin biran önce açılması. Bazı esnaflarımızın sıkıntıları vardı. Bizde onları yerinde dinledik. İnşallah biz yapabildiklerimizi yapacağız. Bir çözüm bulmaya çalışacağız. Öncelikle burada gösterdikleri dayanışma, birlik ve beraberlikten dolayı onlara teşekkür ediyorum. Bu ruhu kaybetmemelerini ümit ediyoruz. Bizlerde her zaman onların ve Şanlıurfalıların hizmetinde çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

 

Vali Güngör Azim Tuna’ya; Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Mehmet Şefik Bakay, Kunduracılar ve Sayacılar Odası Başkanı Remzi Akgün, Fırıncılar Odası Başkanı Mehmet Emin Karaatlı, Bakırcılar ve Kazancılar Odası Başkanı Mehmet Demirözü, Lokantacılar Odası Başkanı Mehmet Kaçak ve Eskiciler ve Kavaflar Odası Başkanı Ali Karadağlı da eşlik etti.

 

 

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2016, 11:39
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15