TOKİ İndirim kampanyası başlıyor

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi tarafından açıklanan yüzde 20 indirim kampanyası 22 Ağustos’ta başlıyor. İşte kampana şartları ve kampanyanın son başvuru tarihi.

TOKİ İndirim kampanyası başlıyor
banner38

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından düzenlenen Yüzde 20 indirim kampanyası 22 Ağustos’ta başlıyor.

Başlatılacak olan yeni kampanyada, TOKİ’den aldığı konutlar nedeniyle borcu olanlara yönelik, ödeyecekleri miktarda % 20 indirim kampanyası yarın başlıyor. TOKİ tarafından duyurulan kampanyada, borcunu bir seferde ödeyip tapusunu hemen almak isteyen vatandaşlara indirim kampanyası başlatılacağı duyuruldu.

T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanı M. Ergün Turan tarafından konu ile ilgili yapılan bilgilendirme açıklamasında, borcunu erken kapatıp tapusunu almak vatandaşlar tarafından gelen yoğun istek üzerine, geri ödemelerine devam eden vatandaşların TOKİ’den aldıkları gayrimenkuller için indirim kampanyası düzenlendiğini belirtti. TOKİ Başkanı Turan, vatandaşlarımızın bu yöndeki beklentileri üzerine 2016 yılı için indirim kampanyasının tarihi ve koşullarının TOKİ tarafından belirlendiğini ve kampanyanın 22 Ağustos Pazartesi günü başlayacağını açıkladı.

 

Kampanya Başvuru Tarihleri

TOKİ tarafından borcu olanlara yönelik sunulan kampanyada; konut ve işyeri alıcıları, 22 Ağustos – 30 Eylül 2016 tarihleri arasında kampanyadan faydalanmak için ilgili Bankaya başvuruda bulunabilirler. Bu tarihten sonra yapılacak borç kapatmalarında söz konusu indirim oranından yararlanılması gibi bir durum söz konusu olmayacaktır.

 

Kampanyadan Faydalanma Şartları nelerdir?

 

TOKİ tarafından yapılan indirim uygulaması kapsamına, konut ve işyeri alıcılarının ilgili kampanyaya başvurduğu tarih itibarıyla İdareye ödemekle yükümlü oldukları aidat, emlak vergisi gibi herhangi bir borçlarının bulunmaması gerekmektedir.

TOKİ tarafından yapılan kampanyadan, satışları 2013 yılı sonuna kadar gerçekleştirilmiş ve geri ödeme taksiti 2013 yılı sonuna kadar başlamış konut ve işyerleri sahipleri faydalanabilecek. Vadesi 12 ay ve daha az kalan projeler indirim kampanyasına dahil edilmeyecektir.

Yapılan açıklamada TOKİ tarafından başlatılacak olan bu kampanya, 174 bin 441 konut ve işyerini kapsamı altına almaktadır. (5haber)

Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2016, 15:30
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15