Şanlıurfalı iş adamına ödül

Şanlıurfalı girimci iş adamı Hasan Kaytan’ın Yönetim Kurulu Başkanlığını yaptığı 2008 yılında faaliyetlerine başlayan “Hassan Elektrik A.Ş”  2012-2015 yılları arasında Türkiye’nin en hızlı büyüyen 100 şirketi arasında büyük bir başarı yakalayarak 34'üncü oldu.

Şanlıurfalı iş adamına ödül
banner38

TOBB öncülüğünde, TEPAV işbirliği ile Türkiye’nin en hızlı büyüyen 100 şirketi belirlendi. O şirketler arasında Şanlıurfa'dan Hassan Elektrik A.Ş. de yer aldı. 

TOBB’un düzenlediği "Türkiye'nin en hızlı büyüyen 100 şirketi" yarışmasında ödül alan firmalar için TOBB Konferans Salonu'nda ödül töreni düzenlendi. TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğindeki törene, Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli de katıldı. 

Açılış konuşmasını gerçekleştiren Rıfat Hisarcıklıoğlu Türkiye’nin en hızlı büyüyen 100 firmasına ilişkin listeyi oluştururken başvuru yapan şirketlerin 2012-2015 dönemindeki ciro artış hızlarını dikkate aldıklarını belirterek “Türkiye’nin en hızlı büyüyen 100 şirketinin bu dönemdeki ortalama büyümesi yüzde 438. Bu müthiş bir rakam. Türkiye’deki milli gelir artışının 12 kat üzerinde bir performans gösterdiler" dedi. 

 

BANKALAR 'HAYIR' DİYEMEYECEK

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli ise törende yaptığı konuşmasında üretim yapmanın zor ve zahmetli bir süreç olduğunu söyledi. Bankaların kredi uygulamaları ile ilgili açıklamalarda bulunan Bakan Canikli Kredi Garanti Fonu (KGF) kefaletiyle kredilerin yapılandırılmasına ilişkin uygulamanın önümüzdeki hafta başlayacağını belirterek, "Bankanın 'hayır' diyebileceği bütün alanları kapatıyoruz. Kesinlikle hiçbir firmamızın söylediğimiz (finansal) sıkıntılar nedeniyle piyasadan çekilmesine müsaade etmeyeceğiz." dedi. 

Konuşmaların ardından ödül törenine geçildi ve 2012-2015 yılları arasında %368 büyüme gerçekleştiren şirketin yönetim kurulu başkanı Şanlıurfalı girişimci iş adamı Hasan Kaytan da ödülünü aldı. 

 

"İSTİHDAM YARATMAK İSTİYORUM"

Törenin ardından açıklamalarda bulunan Hasan Kaytan "Mutluyuz, Gururluyuz Biz Hassan Elektrik A.Ş olarak 2008 yılında Elektrik ve Enerji sektöründe faaliyetlerimize başladık. Dünya elektrik piyasasında kendini kanıtlamış elektrik üreticilerinden Hyundai firmasının Anadolu Bölge Bayiliğini yapmaktayız  ve geçtiğimiz yıl LS İndustrial Systems Türkiye distribütörü olduk. Şu anda durgun olan ülkemiz ekonomisine canlılık katmak için, ülkemizin her yerine ulaşmaya çalışıyoruz ve çok çaba sarf ediyoruz. Ve bizim şu anda hali hazırda 27 bölge müdürlüğümüz var.81 il ve 700’ün üzerindeki ilçede takım arkadaşlarımız satış ve pazarlama faaliyetlerini sürdürüyor. 2016 yılının ilk çeyreğinde faaliyete başlayan Pano imalathanemiz var. Ben başarıya açım, aldığımız bu ödül beni büyük başarılar için kamçılıyor. İnşallah yeni kurulacak olan imalathanemizi memleketim Şanlıurfa’ya kuracağız. Yaklaşık 150-200 civarında istihdam yaratacağız" dedi. 

Şanlıurfa'da istihdam yaratmak istediğine vurgu yapan Kaytan, "Biz devletten destek bekliyoruz. Ödül töreninde Başbakan Yardımcımızla da görüşme fırsatımız oldu. İstihdam yaratmak istiyoruz.60 personel arkadaşımız var. 2017 yılı Hedefimiz 200 personel olacak inşallah" dedi.

Gençlere "Girişimci olun" tavsiyesinde bulunan Kaytan, şirket adına emeği geçen herkese teşekkür etti.

AJANS URFA

Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2017, 14:17
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15