Şanlıurfa'nın en önemli sorununa kârlı bir çözüm

Bahar mevsimi ile birlikte kente gelen turist sayısında büyük bir artış yaşanırken, Şanlıurfa Kültürel Mirası Koruma Derneğinden 'otellerde yer yok' sorununa kârlı bir çözüm önerisi getirildi.  

Şanlıurfa'nın en önemli sorununa kârlı bir çözüm
banner38

Türkiye'nin en önemli tarihi ve turistik mekanlarından biri olan Şanlıurfa'da bahar mevsimi ile birlikte turist sayısında büyük bir artış yaşandı.

Özellikle de 2019'un Göbeklitepe Yılı olması ile birlikte kente gelen ziyaretçiler nedeniyle otellerde boş yer kalmadı.

Bu sıkıntı kentin turizm atağını olumsuz etkilerken, Şanlıurfa Kültürel Mirası Koruma Derneğinden 'otellerde yer yok' sorununa kârlı bir öneri getirildi.

Dernek yetkilileri, vatandaşların evlerini turistlere açmasını teklif etti. Sosyal medyadan yapılan paylaşımda şu ifadelere yer verildi:

"Şanlıurfa tarihinin en büyük turist akınıyla karşı karşıya..Otellerde yer yok..Bizde dernek olarak bir öneri sunalım dedik; Acaba dayalı döşeli boş evleri bulunan ev sahipleri, evlerini Turizm müdürlüğüne bildirerek, ücret karşılığı turistlere açabilir mi..."

Dernekten bu öneri gelirken, kentteki yetkililerin bu teklife nasıl bir yanıt vereceği ise merak ediliyor.

Mustafa PAYIK/AJANS URFA

Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2019, 09:48
YORUMLAR
Tahir aslan
Tahir aslan - 2 ay Önce

Eski şanmet hast.sonra belediye ek binasi oldu simdi atik durumda neden otel olmiyor onceden orasi oteldi

Halil çoban
Halil çoban - 2 ay Önce

Bu iş emlakçıların işi . Evi olanlar emlakçıya verecek . Emlakçı da müşteri ile buluşturacak. Insanlar direk kendileri turist ile ilgilenmeleri doğru değil . Gerek emlakçılar gerekse bu işler ile kimler uğraşıyorsa iyi bir eğitimden geçmeleri gerekir . Ancak bu şekilde urfa ıyi bir izlenim bırakabilir daha prestijli olabilir . Eğitim seviyemiz ortada zaten onun için sahiplerinin evlerinin bu işi yapması doğru değil

SIRADAKİ HABER

banner14

banner15