Şanlıurfa’ da ‘asgari işçilik’ eğitimi verildi

SGK İl Müdürlüğü yetkilileri tarafından ihale makamı olan Şanlıurfa'daki tüm kamu kurum ve kuruluş temsilcilerine asgari işçilik eğitimi verildi.

Şanlıurfa’ da ‘asgari işçilik’ eğitimi verildi
banner38

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürlüğü yetkilileri tarafından ihale makamı olan Şanlıurfa'daki tüm kamu kurum ve kuruluş temsilcilerine asgari işçilik eğitimi verildi. İhale, asgari işçilik, ilişiksizlik belgesi, hak edişlerden kesinti ve teminatın iadesi konularında tüm kamu kurum ve kuruluşları yetkililerine bilgi aktarıldı.

Şanlıurfa SGK İl Müdürü İsmail Ünlü konuyla yaptığı konuşmada, “Şanlıurfa’da ihale yapan, yapı ruhsatı veren, hak ediş ödeyen tüm kamu kurumları ile ilintili çalışmaktayız. Bu işlemlerde aksaklık yaşanması durumunda ilgililere idari para cezaları uyguluyoruz. Bu yaptırımın önüne geçmek amacıyla Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığımızca yerinde eğitim planlanmış ve bugün bu eğitimi ifa edeceğiz. Hiçbir kamu çalışanının yaptığı işlemlerden dolayı yaptırımlarla karşı karşıya gelmesini istemiyoruz. Uzmanlarımıza yaşadığınız, aklınıza takılan her türlü soru veya sorunu bu eğitimde dile getiriniz. Doğru bilgiye doğru yerden ulaşmanız bizim için önemli bu vesileyle eğitimin başarılı geçmesini ve hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

SGK Başkanlığı Asgari İşçilik Daire Başkanlığında görevli Şube Müdürü Şükrü Kocakaplantarafından yapılan sunuma, eğitime ildeki kamu kurum ve kuruluşların personelleri katıldı. Eğitimin sonunda merak edilen tüm sorulara uzmanlar tarafından cevap verildi.

Katılımcılar eğitimden duydukları memnuniyeti ifade ederek, bu tür bilgilendirme faaliyetlerin devam etmesi temennisinde bulundu.

AJANS URFA

SIRADAKİ HABER

banner14

banner15