‘Rabia Meydanı’ ismi için flaş gelişme: Beyazgül açıkladı!

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, daha önceleri oldukça gündemde yer alan Topçu Meydanı’nın isminin iadesiyle ilgili konunun ilk Büyükşehir Belediye Meclis Toplantısında gündeme alınacağını, meydana verilen ‘Rabia’ isminin ise yapılacak başka bir meydana verileceğini kaydetti.

‘Rabia Meydanı’ ismi için flaş gelişme: Beyazgül açıkladı!
banner53

Urfa Çalışma Grubu’nun bu haftaki konuğu olan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, gündeme dair birçok konuya ilişkin açıklamalarda bulundu.  Büyükşehir Belediyesi olarak yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi veren Beyazgül, kentin alt yapı ve üst yapısına ilişkin projeleri anlattı.

Gündemdeki birçok konuya da açıklık getiren Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, yapılışı ve sonrasındaki revizyon çalışmalarıyla sürekli eleştiri konusu olan ve ismiyle de uzun süre gündemde olan kentin göbeğindeki Rabia Meydanı’na ilişkin de açıklamalarda bulundu. Topçu Meydanı’nın isminin iadesiyle ilgili konunun önümüzdeki günlerde yapılacak olan ilk Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantısında gündeme geleceğini vurgulayan Beyazgül, meydanın isminin yeniden Topçu Meydanı olarak teklif edileceğini, ‘Rabia’ isminin ise yapılacak olan başka bir meydana verileceğini açıkladı.
 


 

TARIM DAİRE BAŞKANLIĞI KURULUYOR

Urfa Çalışma Grubu’nun sosyal medya hesabından Başkan Beyazgül’le yapılan görüşmeye ilişkin şunlar ifade edildi:

“Bu haftaki misafirimiz Şanlıurfa BB Başkan’ı Sn. Zeynel Abidin Beyazgül’dü. Urfa ile ilgili sohbet ettik, konuştuklarımızın özetini de sizlerle paylaşma gereği duyuyoruz.

Turistik iş yerlerine mesleki eğitim verilmesi amacıyla, ŞESOB, Bel-Tur, ŞUTSO Turizm Meslek Komitesi ve Turizm Otelcilik Yüksek Okulu’nun da katkılarıyla bir konsorsiyum kurulacak. Belediyeye ait Cumhuriyet Parkı ve Sakıb’ın Köşkü de pilot bölge olacak ve ilgili personellere eğitim verilecektir.

İyad Bin Ganem (Fırfırlı Camii ) Camiinin etrafında bulunan evlerin tamamı istimlak edilecek ve caminin etrafı açılacaktır.

Topçu Meydanı’nın isminin iadesi, ilk Büyükşehir Belediye Meclisinde gündeme alınacaktır. Rabia ismi yapılacak başka/yeni bir meydana verilecektir.

Büyükşehir Belediyesine ait, Soro İmam ve Mehmet Güneş Taziye evlerindeki halılar kaldırılacaktır.

Özellikle Karaköprü İlçesindeki sıkıntılardan dolayı fırın açma ruhsatı almak daha da kolaylaştırılacaktır.
 


 

Kentimiz için büyük önem taşıyan ‘Ulaşım Master Planı’ için hazırlıklara başlanacaktır.

BB bünyesinde ‘Tarım Daire Başkanlığı’ kuruluyor.

Karakoyun (Daysan) Deresinden temiz su akıtılması için Tarım Bakanlığı nezdinde çalışmalara başlandı.

BB Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı tarafından yapılacak çalışmalarda Çam Ağacı yerine ilimizin iklimine daha uygun ağaçların dikimi yapılacak.

Bediüzzaman Mezarlığı karşısında bulunan boş alana, namazgah yapılması için çalışma yapılacak.

Emniyet (Prestij) Caddesinde araç ve yaya trafiğinin yeniden düzenlenmesi sağlanacak…”

BİHA

Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2019, 10:36
YORUMLAR
Eyüp
Eyüp - 2 hafta Önce

Kitabın adı ile içindeki uyusmuyor. Para ve cinselliğin fikhini yazmis

Suruclu mıslım
Suruclu mıslım - 2 hafta Önce

Haho yav
Bu hoca mı?

Ayşegül
Ayşegül - 2 hafta Önce

Hoca bize kitabı odasında satti. Bütün kitaptan da soru sordu. Yeter artık gerçekler güneş gibidir.mutlaka ortaya cıkar. Evet çok sakat görüşleri var.

Melek
Melek - 2 hafta Önce

Haya imamdandır.Bir hocaya yakışmayan bir dil kullanılmış. Bize hepsinden
Ve o bölümden sorumlu tuttu. Bu kitabı asla kitaplığımda tutamam.

Ben o değilim
Ben o değilim - 2 hafta Önce

Bunlar hocanın icadları değil ki. Fıkıh kitaplarında ayette hadiste bahis konulardır. Hoca da yorumluyor. Zaten fıkhın manası kişinin doğumundan mezara kadarki ilişkilerini konu edinir. Bunda maşka maksatların peşinde olmak var.

Hrü Öğrenci
Hrü Öğrenci - 2 hafta Önce

Yaptığınız haber rezillik. Recep hoca asla böyle biri değil. Dersinden geçmişlerden de değilim ben kalanlardanım. Ama asla derste bu kadar müstehcen şekilde anlatmadı. Evet kitabında yazıyor bunlar. Fakat hepsi ayet yada hadis. Adam da yorumluyor. Kusura bakmayın da ilahiyattan mezun olduktan sonra böyle sorular da geliyor. (Mezun oldum ve geldi de) sırf karalamak için, dersinden geçmediğiniz için bu tarz şikayet edilip iftira atılması çok yanlış ve oldukça çirkin. Dersi zor deyin, çok puan kırıyor deyin fakat haydar dümen ile aynı kefeye koymak ne derece doğru. 2 sene boyunca 4 dersime girdi. İlahiyatta okuyanlar bilir kimse iftira atmasın adam o 30 sayfalık bölümü işlemiyor kendiniz okuyun diyor. Sınıfta da üstten anlatıyor. Öğrencilerin soruları doğrultusunda detaya giriyor. Bunda abartılacak bir şey yok. Zamanında kendisinden kaldım ama sonuna kadar destekliyorum. Bu yazılanları Recep Çiğdem hak etmiyor. Yazık yaptığınız habere.

ALİ
ALİ - 2 hafta Önce

süper topçu meydanı isim iadesi prestij caddesinin yeniden düzenlenmesi(umarım eski haline getirilir ve refüj yeniden yapılır)gerçekten cok güzel fikir hatta bide Tarım daire başkanlığının kurulması tüm fikirleri cok beğendim herşey güzel olacak inşAllah

SIRADAKİ HABER

banner14

banner15