OSB'nin sınırları için yapılan başvuru iptal edildi

Organize Sanayi Bölge Müdürü Yunus Emre Aksu, bölge ile Koçören, Küçükalınlı ve Yoğunburç mahalleri arasındaki sınırlarla ilgili mahalle muhtarları ve vatandaşlarla bir araya geldi. Aksu, adı geçen mahallelerde kalan noktaların hepsinin Eyyübiye ilçesine dahil edilmesi için çalışmalara başladıklarını ancak vatandaşın bildirdiği kaygılara istinaden başvuruyu iptal ettiklerini iletti. 

OSB'nin sınırları için yapılan başvuru iptal edildi
banner38

Organize Sanayi Bölge (OSB) Müdürü Yunus Emre Aksu, OSB ile Koçören, Küçükalınlı ve Yoğunburç mahalleri arasındaki sınırlarla ilgili mahalle muhtarları ve mahalle sakinleri ile bir araya geldi. 

OSB toplantı salonunda yapılan görüşme sonrası konuşan Aksu, adı geçen mahallelerde kalan noktaların hepsinin Eyyübiye ilçesine dahil edilmesi için çalışmalara başladıklarını ancak vatandaşın bildirdiği kaygılara istinaden başvuruyu iptal ettiklerini iletti. 

Aksu açıklamasında, “Şanlıurfa Organize Sanayi Bölgesinin imar alanın büyük çoğunluğu Eyyübiye İlçesi Koçören Mahalle sınırları içerisinde yer almaktadır. Geriye kalan kısmı ise Karaköprü İlçesi, Küçükalınlı Mahallesi ve Yoğunburç Mahalle sınırları içerisinde yer almaktadır.  Şanlıurfa Organize Sanayi Bölgesi Müteşbbis Heyeti’nin konu ile ilgili aldığı karara istinaden adres karışıklıklarının ortadan kalkması ve düzenli adres alt yapısının kurulabilmesi için ilgili yerlerin Eyyübiye İlçe sınırlarına dâhil edilebilmesi için çalışmalara başladık.

OSB’ye sınırı olan mahalle muhtarları ve köy halkı ile bir araya geldik. Yapılacak olan çalışma ile ilgili değerlendirme ve taleplerini dinledik. Talep ve önerilerini aldık. Komşularımıza bu konuyu birlikte çözeceğimizi söyledik. Yaptığımız çalışmanın talepleri doğrultusunda değerlendireceğimizi ifade ettik. Daha sonra çevre köylerimizin muhtar ve köy halkının iletmiş olduğu kaygıları değerlendirerek Eyyübiye ilçe sınırına bağlanma talebi başvurumuzun iptal kararını aldık” dedi.

AJANS URFA

Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2018, 14:11
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15