Netleşti... Şanlıurfa’da toplu taşımaya zam geliyor

Şanlıurfa'da toplu taşıma araçlarını kullanan vatandaşlar yeni eğitim öğretim yılından itibaren zamlı ücretlerle yolculuk yapacak. Karar yetkililer tarafından resmi olarak duyurulmadı ancak doğrulandı.

Netleşti... Şanlıurfa’da toplu taşımaya zam geliyor
banner53

Şanlıurfada yeni eğitim dönemi, tüm vatandaşları ilgilendiren zam kararı ile geldi.

Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME), toplu taşıma ücretlerinde zam yapma kararı aldı. Kararın yeni eğitim öğretim yılından itibaren uygulanması beklenirken, zama ek olarak ikinci binişlerde ise yüzde 50 indirim olacağı öğrenildi. 

Yetkililer konuya dair henüz resmi açıklama yapmadı ancak zam kararı doğrulandı. 

Tahmini zamlar ise şöyle:

Öğrenci 1,25'ten 1,50 TL'ye, öğretmen 1,50 TL'den 2 TL'ye, tam 1,75'ten 2,25 TL olacak.

AJANS URFA

Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2019, 12:28
YORUMLAR
AHMET SAĞIR
AHMET SAĞIR - 3 hafta Önce

Yazıklar olsun!Kilometreye vurulduğunda Türkiyenin en pahalı toplu taşıma ücreti zaten kentimizde halktan alınıyor. Bu zam da neyin nesi…Allah gözünüzü doyursun.Ülkenin en büyük üçüncü kenti İzmir de,CHP’li Belediye başkanının almış olduğu kararla İzmir’in neresinden binersen bin aktarmalı araçla gideceğin ikinci bir semte ücretsiz ulaşım imkanı halka sunarken ÇAĞDAŞ KENT ÇAĞDAŞ ULAŞIM sloganıyla yola çıkan Peygamberler Şehri Şanlıurfada sadece Balıklıgöl’e ücretsiz imkanı sunuluyor O’da balık istifi yolculukla…Batsın! sizin böylesi Çağdaş kentiniz, çağdaş ulaşımınız.Yaptığınız bu hizmetle halka, Şanlıurfa’lı hemşehrilerime hizmet yaptığınızı mı sanıyorsunuz? Sizin bu yaptığınız hizmet değil, fırsatçılıtır, ticarettir. Kadı ki bir çok metropol şehirde toplu taşımlar zarar ettikleri halde halka hizmet amaçlı yapılır Şanlıurfa da ise mevcut kafa ile ancak kâr amaçlı yapılır.Hele bir halkın sesine kulak verin. Halk toplu taşımadan ne gibi hizmet talep ediyor.Çevre illerimizde birçok kenti gezdim ve bu kentlerde başta hastaneler olmak üzere şehirler arası otobüs terminaline her semtten toplu taşıma araçları hizmet verir. Zam yapmayı biliyorsunuzda neden bu hizmeti halka sunmuyorsunuz. Bizim diğer kentlerden ne eksiğimiz var ki bu zulmü hemşehrilerimize yaşatıyorsunuz.

Muhammed ipar
Muhammed ipar - 3 hafta Önce

Yuh artık...En uzun mesafe 1,2 km olan bir şehir insanına az biraz daha fazla zam lütfen

#
# - 3 hafta Önce

Böylece bedava yapılan günlerin parası çıktı.

63
63 - 3 hafta Önce

Suya da zam yapıldı ulaşıma da zam yapıldı zaten elektrik dogalgaz yiyecek içecek ayda bir zamlanir alın size kefenli hizmetkarlar.

Urfa
Urfa - 3 hafta Önce

Bağlarbaşı karaköprü otobüs hattı ÖZel hastane var.diş hastanesi

İlhanlı
İlhanlı - 3 hafta Önce

Ne sizden bi hayır gördük ne ptobüslerden...Nede;yapacağız dediğiniz projelerden..

Hüzun
Hüzun - 3 hafta Önce

Acımadı kıı

harun
harun - 3 hafta Önce

Diyarbakıra gittim geçen ay 1 otobüsle nereye istersen oraya gidebiliyorsun bizde bağlarbaşından sigortaya gitcez yürümekle 20 dakika 2 otobüs değişmeni lazım


SIRADAKİ HABER

banner14

banner15