İndirimden faydalanmak için bu kez kuyruğa girdiler!

Sosyal yardım adı altında elektrik indiriminden faydalanmak isteyen vatandaşlar Şanlıurfa Merkez PTT Şubesi’nde uzun kuyruklar oluşturdu.

İndirimden faydalanmak için bu kez kuyruğa girdiler!
banner38

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 8 Ocak’ta AK Parti Grup Toplantısı’nda yapmış olduğu konuşmasında düzenli sosyal yardım alan ihtiyaç sahiplerine yönelik elektrik yardımı yapılacağı müjdesini vermişti.

Erdoğan açıklamasında” Düzenli sosyal yardım alan ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın aylık 150 KW saate kadar elektik tüketimlerini karşılıyoruz. 2,5 milyon hanenin aylık 80 liralık elektrik faturasını devlet ödeyecek” ifadelerini kullanmıştı.  Evde bakım aylığı yardımı alanlar, yaşlılık aylığı alan kişiler ve engelli maaşı alanların elektrik indiriminden faydalanacağı açıklanan vatandaşlar Şanlıurfa PTT Merkez Şubesi önünde uzun kuyruklar oluşturdu. Saatlerce indirim kuyruğunda beklediklerini söyleyen vatandaşlar,  geçerli olan elektrik indiriminden faydalanmak için kuyrukta uzun süre beklediklerini, aşırı yoğunluğun giderilmesi için gişelerde daha fazla personelin çalışmasını istedi.

SIRADAKİ HABER

banner14

banner15