‘Hassan Elektrik büyümeye devam ediyor’

Elektrik ve enerji sektöründe 2008 yılından beri faaliyet gösteren Hassan Elektrik, gerçekleştirdiği yatırımlarla ve geliştirdiği ürünlerle büyümeye devam ediyor. Özellikle pano üretimiyle ilgili başarılı adımlar atan Hassan Elektrik, yeni dönemde pano imalathanesi için 5000 metrekarelik üretim tesisine geçmeyi ve kadrosunu 100 kişiye çıkarmayı hedefliyor. Şirketin Şanlıurfalı olan Yönetim Kurulu Başkanı İş Adamı Hasan Kaytan ise yatırımlarının sürdüğünü belirterek, “Hassan Elektrik A.Ş. Elektrik ve Pano sektöründe büyümeye devam ediyor” dedi.

‘Hassan Elektrik büyümeye devam ediyor’
banner38

Hassan Elektrik, 2016 yılında kurduğu pano imalathanesini kısa süre içerisinde geliştirerek birçok başarıya imza attı. Yeni dönem hedeflerini ve yatırım planlarını konuşmak amacıyla bir araya geldiğimiz Hassan Elektrik Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Kaytan, yatırımlarının süreceğini kaydederek, ‘Her koşulda sıfır hata’ sloganıyla en iyiyi yapmaya çalışacaklarını söyledi. Dijital ortamda da müşterileri ile buluşacaklarının altını çizen Kaytan, “2019 yılı için hazırlıklarımıza başladık, hedeflerimizi belirledik. Güçlü kadromuzla müşterilerimize daha kaliteli ürünler ve hizmetler sunmak için yola çıktığımız “Her koşulda sıfır hata” sloganımızla en iyisini yapmaya devam edeceğiz. Bunlarla beraber geçen yıl e-ticaret sistemi için 100 bin TL’lik bir yatırım yaptık. Kısa süre içerisinde müşterilerimiz ile dijital ortamda buluşacağız” sözlerine yer verdi.

-Hassan Elektrik’in pano imalatı hakkında bilgi verebilir misiniz?
Üretim kapasitesi nedir? Yeni dönemde üretim kapasitesini artırmayı planlıyor musunuz?

Hassan Elektrik A.Ş. olarak 2008 yılından beri elektrik ve enerji sektörüne hizmet veriyoruz.
Kuruluşumuzdan bu yana faaliyet gösterdiğimiz alanda öne çıkarak, Türkiye’nin en hızlı büyüyen şirketleri arasına girmeyi başardık. Pano imalathanemiz kurulduğu 2016 yılından bugüne kadarki kısa sürede, üretim ve montaj alanında birçok başarıya imza atmıştır. Firmamız, çalışan kadrosunun 20 yıllık birikimleri ve tecrübesi ile elektrik panosu üretimi ve montajı alanında önemli bir boşluğu doldurmuştur. Türkiye Yetkili Bayisi olduğumuz dünyanın 6. büyük ekonomisi olan HYUNDAI ELECTRIC, dünya markası olan SIEMENS, TENSE ve PLASTİM,
enerji kablolarında ÖZNUR KABLO, zayıf akım kablolarında ise REÇBER KABLO gibi bayiliğini yaptığımız markaların ürünlerini kullanarak, müşterilerimizin belirlenen ihtiyaçları doğrultusunda pano üretimi ve montajı yapıyoruz.

Yaptığımız ürünler üst seviye endüstriyel pano olarak sınıflandırabileceğimiz çeşitlerdir. Dağıtım Panoları, Kompanzasyon Panoları, Aydınlatma Panoları, Otomasyon Panoları, MCC Panoları, Transfer - Senkronizasyon Panoları ve Çekmeceli Pano sistemlerine kadar bütün pano çeşitlerini üretiyoruz. Biz, pano üretimi konusunda sektörümüzün önde gelen firmalarından biri olduğumuza inanıyoruz. Ürünlerimizi 2 bin 500 metrekarelik tesisimizde, 40 kişilik tam zamanlı tecrübeli üretim kadromuzla, 35 saha çalışanımız, 35 araçlı filomuz ve 90 kişilik ekibimiz ile insana ve çevreye saygılı faaliyetlerimizi istikrarla sürdürmekteyiz.

Ağırlıklı olarak hangi sektörlerle çalışıyorsunuz? Yeni dönemde hedeflediğiniz başka sektörler olacak mı?
Türkiye’deki tüm elektrik dağıtım şirketleri, makine üreticileri, konut ve endüstriyel ticari üniteler inşa eden kurum ve kişiler olmak üzere, doğrudan veya dolaylı olarak 3 bine yakın firma ile çalışıyoruz. Bunların içerisinde pano imalatçısı, yurt içine ve yurt dışına çalışan makine üreticileri ve yurt dışında da inşaat faaliyetleri yürüten birçok şirket bulunmaktadır.

2017 yılı sektörünüz açısından nasıl geçti? Bu gelişmeler doğrultusunda 2018 yılı hedeflerinizi öğrenebilir miyiz?
2015 yılında verdiğimiz bir röportajda şunlardan bahsetmiştik; “Kısa zaman içerisinde pano üretimine geçiyoruz. 2014 yılında 12 olan elaman sayımızı nasıl ki belirlediğimiz hedefe uygun şekilde 24 kişiye çıkarmışsak, 2016 yılında da çalışan sayımızı 24’ten 52’ye çıkarmayı hedefliyoruz.” demiştik. Yine 2016 yılında yapmış olduğumuz bir röportajda, Okmeydanı’nda 300 metrekarelik bir yerde imalata başladığımızdan söz etmiştik.

2018 yılında 2 bin 500 metrekarelik tesisimizle 35 kişilik saha çalışanlarımız, 35 araçlı filomuz 90 kişilik ekibimiz ile hizmet veriyoruz. Her yıl olduğu gibi elektrik ve pano sektöründe büyüme ve gelişmeyi sürdürerek "HASSAN ELEKTRİK A.Ş.'yi bilinçli işletmeler için yol gösterici, Türkiye ve Dünya’da öncü bir marka yapmak amacıyla çalışmalarımıza devam etmekteyiz.

2018 - 2019 yılı için belirlediğimiz hedeflerimizi gerçekleştirmeye başladık. Pano imalathanemiz için 5 bin metrekarelik üretim tesisine geçmeyi planlıyoruz. Bunun yanı sıra 40 kişilik tam zamanlı tecrübeli kadromuzu 100’e çıkarmayı, 35 kişilik saha çalışanlarımızı ve 35 araçlı filomuzu 81 ile çıkarmayı hedefledik.

2019 yılı için hazırlıklarımıza başladık, hedeflerimizi belirledik. Güçlü kadromuzla müşterilerimize daha kaliteli ürünler ve hizmetler sunmak için yola çıktığımız “Her koşulda sıfır hata” sloganımızla en iyisini yapmaya devam edeceğiz. Bunlarla beraber geçen yıl E-Ticaret sistemi için 100 bin liralık bir yatırım yaptık. Kısa süre içerisinde velinimetimiz olan müşterilerimiz ile dijital ortamda buluşacağız.

Gelen talepler doğrultusunda yeni dönemde pano modelleri alanında yeni bir ürün geliştirecek misiniz?
Evet, üzerinde çalıştığımız modellerimiz var. Bunlardan biri piyasadaki panoları modüler hale getirip, tasarımını gösterişli ve kullanışlı halde müşterilerimize sunmak için çalışıyoruz. Şuan ar-ge aşamasındayız. Kısa süre içerisinde piyasa panolarındaki montaj, görsel tasarım, kablo çirkinliği gibi kullanıcıların genel sorunlarını ortadan kaldırıp müşterilerimizi kaliteli ürünlerle buluşturacağız.

Hassan Elektrik 2012-2015 yılları arasında Türkiye’nin en hızlı büyüyen firmaları arasında yer aldı. Pano imalathanesi olarak da kısa sürede hızlı bir büyüme sağladınız. Bu büyümeyi neye borçlusunuz?
Doğrudur. Biz 2012-2015 yıllarında Türkiye’nin en hızlı büyüyen firmaları arasında yer aldık. Biz 2015-2018 yıllarında da yükselişte olan firmalar arasında olduğumuzu biliyoruz. Bizim firma olarak hedefimiz bütün pano çeşitlerini üretebiliyor olmak değil, hedefimiz diğer pano üreticilerinden farklı olmak ve daha özellikli panolar üretmek.

Pano imalathanesi olarak hedeflerimize ulaşmamızdaki en büyük kaynağın, değişim ve gelişime açık, başarı motivasyonu yüksek ekibimiz ile vizyonu, misyonu ve hedeflerini destekleyen sistemler üretmek, iş hayatını geliştirmek ve kolaylaştırmak için çok çalışmaktayız. Şirketimize karşı sorumlu, çalışanlarımıza karşı duyarlı, iletişimde olduğumuz tüm paydaşlara karşı saygılı olmayı öncelikli olarak hedefledik.

Son olarak neler söylemek istersiniz?
Bize kendimizi ve hedeflerimizi anlatma fırsatı verdiğiniz için teşekkür ederiz. Yaptığımız kaliteli işlerle dün olduğu gibi bugünde elektrik ve enerji sektörünün gelişimine katkıda bulunmaya devam edeceğiz.

AJANS URFA

Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2018, 09:39
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15