Fakıbaba'dan Urfalı gençler için 'iş' açıklaması

​Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına bağlı işletmelerin temel atma ve açılış programına katıldı. Şanlıurfa’ya yapılan yatırımlara dikkat çeken Bakan Fakıbaba, yatırımlarla binlerce gence iş imkanı doğacağını söyledi.

Fakıbaba'dan Urfalı gençler için 'iş' açıklaması
banner38

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Et ve Süt Kurumu Kombinası, Tarım Kredi Yem Fabrikası’nın temel atma töreni ile 30 bin tonluk lisanslı depoculuk Viranşehir Şubesinin açılışını gerçekleştirdi.  Açılış programına Bakan Fakıbaba’nın yanı sıra Vali Abdullah Erin, Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, AK Parti Milletvekili Adayıİbrahim Toru, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Tarım Bakanlığı Müsteşarları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Programın açılış konuşmasında Şanlıurfa’da yapılan yatırımlara dikkat çeken Bakan Fakıbaba, bir dönem hayal dahi edilemeyen projelerin AK Parti tarafından yapıldığını söyledi.  Bakan Fakıbaba, açıklamasının devamında ise şu ifadelere yer verdi: “Türkiye’nin en önemli ET Süt Kompleksini burada yapıyoruz. Tutar 60 milyon Türk lirası, eski para ile 60 trilyon. AK Parti Hükümetleri bunu yapıyor, AK Parti Bakanları bunları yapıyor. Bakın besi OSB’ye geçince orada 100 milyonun üzerinde para harcadık. Helal hoş olsun vatandaşlarımıza ve benden önceki Bakanımız Faruk Çelik’e de teşekkür ediyorum. Gıda Organize Sanayi Bölgesini açtıktan sonra en büyük yatırımı alacak yer orası. Çünkü Şanlıurfa tarımın ve hayvancılığın merkezidir. Tarımın ve hayvancılığın merkezi olan yer gıdanın da merkezi olur. Yarın orada çok büyük bir oranda gençlerimize bulacağız. Bakın şu anda 19 bin gencimiz Organize Sanayi Bölgesinde çalışıyor. Gıda OSB ile de birçok gencimizi burada aynı şekilde istihdam edeceğiz. 106 bin büyük baş hayvan beslenecek kapasitede Besi Organize yapıyoruz. Gıda OSB yapıyoruz, Hayvan Borsası, yine Türkiye’nin en büyük Tarım İl Müdürlüğünü Şanlıurfamıza kazandırdık. Sekiz ilçemizde Tarım İlçe Müdürlüklerimizi yeniliyoruz. Şanlıurfa her şeyin en güzeline layıktır, Şanlıurfa başaracak. Şanlıurfa neden başaracak biliyor musunuz? Urfa’ya sevdalı olan bir Reisimiz var adam gibi adam Recep Tayyip Erdoğan var.”

Açılış konuşmalarının ardından kurdele kesimi gerçekleştirildi. Bakan Fakıbaba ve beraberindekiler açılışın ardından vatandaşlarla iftar sofrasında bir araya geldi. Bakan Ahmet Eşref Fakıbaba vatandaşlarla aynı sofrada iftar yaptı. 

AJANS URFA

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2018, 15:21
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15