Doğa Okulları ile ilgili iddia yalanlandı

Urfalı iş adamı ve Şanlıurfaspor Eski Kulüp Başkanı Fethi Şimşek'in hissesini FETÖ bağlantılı olduğu öne sürülen iş adamına satıldığı iddiaları Doğa Okulları tarafından yalanlandı.

Doğa Okulları ile ilgili iddia yalanlandı
banner53

 

Süperhaber.tv'nin özel haberinde Doğa Okulları'nın yeni sahibinin  FETÖ'cü işadamıyla ortaklık yapmış bir isim olduğu iddiası Doğa Okulları tarafından yalanlandı. 

Doğa Okulları tarafından yapılan açıklamada, "Kurumun yeni sahibi işadamı Ömer Saçaklıoğlu hakkında yine hiçbir kanıt gösterilmeden FETÖ üyesi olduğu suçlaması yapılmaktadır" denildi. Doğa Okulları’nın yeni sahibi ve  Türkiye’nin demokrasiye bağlı, çağdaş bireyler yetiştiren en büyük okullar grubu olan Doğa Okulları hakkında örgüt bağlantısı gibi ciddi bir suçlama yapıldığı belirtilerek iddiaların gerçeği yansıtmadığı vurgulandı.

 

DOĞA OKULLARI SATILDI

Doğa Okulları'nın %100 hissesi için nihai satış anlaşması 20 Ağustos 2016 tarihinde imzalandı. Satış işlemi, Türkiye’nin gayrimenkul sektöründe önde gelen şirketlerinden Metal Yapı Konut ile Fethi Şimşek ve Turkven tarafından danışmanlık verilen yabancı yatırımcılar arasındaki anlaşmanın imzalanmasıyla sonuçlanmış oldu.

Doğa Okulları kurucusu Fethi Şimşek yaptığı açıklamada “Kurup yıllardır itinayla büyüttüğümüz okulumuzu bu kıymetli ve hayırsever işadamına devretmek bize gurur veriyor. Doğa Okulları yıllardır başarıyla taşıdığı liderlik bayrağını, Türkiye’nin en büyük gayrimenkul şirketlerinden birinin kurucusu ve sahibi olan Ömer Saçaklıoğluile daha yükseklere taşımayı hedeflemektedir” dedi.

Turkven’den yapılan açıklamada “Doğa Okulları yeni sahibi ile çok büyük başarılara imza atacaktır. 2000 yılından bu yana Türkiye’ye 5 milyar ABD$ mertebesinde yatırım getirdiğimiz için gururluyuz ve 2017 sonuna kadar 1 milyar ABD$ yatırımı daha ülkemize çekme hedefimiz var” denildi.

 

DOĞA OKULLARI

2002 yılında Fethi Şimşek tarafından kurulan Doğa Okulları, bugün 106 kampüsü, 70 bin öğrencisi, 8 bin çalışanıyla ve eğitime yön veren vizyonuyla Türkiye’nin lider eğitim kurumudur. Klasik, ezberci öğrenim kalıplarını yıkarak eğitimde “yaparak, yaşayarak ve görerek öğrenme” anlayışını sistemleştiren yepyeni bir eğitim felsefesi oluşturan Doğa Okulları, zaman içinde sadece Türkiye’de değil dünyada da takip edilen eğitim modelleriyle global bir marka oldu.

 

METAL YAPI KONUT - ÖMER SAÇAKLIOĞLU

1980 yılından beri gayrimenkul geliştirme konusunda Metal Yapı Konut şirketiyle faaliyet gösteren Ömer Saçaklıoğlu,özellikle üst segment eğitim kampüsleri, ofis, rezidans, AVM ve otel konusunda uzmanlaşmıştır. Yakın geçmişte Kemerlife XXI-XXII-XXIII, Arcadium Life I-II-III, Real Life, Aqua Florya AVM, İstanbul Akvaryum, Crowne Plaza Florya, HistoriaAVM, Fatih Ofis Binası, Arketip ve Country Life gibi birçok başarılı projeleri tamamlayan Metal Yapı Konut’un şu anda Levent İstanbul Tower ve Küçükçekmece Blue Lake projeleri devam etmektedir.

 

 

Güncelleme Tarihi: 22 Ağustos 2016, 10:09
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15