Çiftçiler dikkat! Başvurular başladı

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından kırsal alanda ekonomik ve sosyal gelişmeyi sağlamak, tarım ve tarım dışı istihdamı geliştirmek için "Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Tarıma Dayalı Yatırımların Desteklenmesi" Projeleri başvuruları başladı. Kırsal kalkınma yatırımlarına yüzde 50 hibe desteği verilecek.

Çiftçiler dikkat! Başvurular başladı
banner38

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından kırsal alanda ekonomik ve sosyal gelişmeyi sağlamak, tarım ve tarım dışı istihdamı geliştirmek için "Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Tarıma Dayalı Yatırımların Desteklenmesi" Projeleri başvuruları başladı. Proje çerçevesinde Şanlıurfa Gıda, Tarım ve Hayvancılık Kırsal Kalkınma ve Örgütleme Şube Müdürlüğü tarafından yatırım yapmak isteyen girişimcilere proje anlatıldı.

Harran Kümbet evde gerçekleştirilen programa, Şanlıurfa Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Nesih Türkdili ve teknik personelleri ile Harran İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Halil Aldemir ve teknik personeller ile yatırım yapmak isteyen girişimciler katıldı.

 

Çiftçilere hibe programından yararlanabilmek için gerekli şartlar, proje konuları, nasıl ve nereden başvuracakları anlatıldı. Kırsal kalkınma destekleri kapsamında genç çiftçi projelerinin desteklenmesine ilişkin uygulama tebliği ve rehberinin yayımlanarak müracaatlarının başladığını belirten Nesih Türkdili, girişimcilerin açılmış kalemlerde yapacakları yatırımlara, %50 hibe desteği verileceğine dikkat çekti.

Türkdili, “Tarımsal üretim ve tarıma dayalı sanayi entegrasyonunun sağlanması için küçük ve orta ölçekli işletmelerin desteklenmesi, tarımsal pazarlama altyapısının geliştirilmesi, gıda güvenliğinin güçlendirilmesi, kırsal alanda alternatif gelir kaynaklarının oluşturulması, kırsal ekonomik altyapının güçlendirilmesi, tarımsal faaliyetler için geliştirilen yeni teknolojilerin üreticiler tarafından kullanımının yaygınlaştırılması, yürütülmekte olan kırsal kalkınma çalışmalarının etkinliklerinin artırılması, kırsal toplumda yerel kalkınma kapasitesinin oluşturulmasına katkı sağlamak için yeni teknoloji içeren yatırımların desteklenmesine destek verilecek" dedi.

Söz konusu hibe desteğinden yararlanmak isteyen girişimcilerin başvurularını 4 Aralık'a kadar Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüklerine yapmaları gerekiyor.

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2016, 07:30
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15