Böyle şey olur mu demeyin! Urfa'da şaşırtan olay

Adına 54 tane telefon hattı çıkarılan Halil İslamtürk , ‘’Vodafone dünya genelinde kurumsal bir şirkettir, önüne gelen herkese benim adıma hat vermiş. Böyle bir şirketin bu gibi hataları yapması onlar adına büyük bir ayıptır’’ dedi.

Böyle şey olur mu demeyin! Urfa'da şaşırtan olay
banner38

Taşeron bir şirketin sahibi olan Halil İslamtürk kendi adına 54 tane telefon hattı alındığını dile getirdi. Kendisinin adına telefon hattı veren GSM şirketi hakkında suç duyurusunda bulunduğunu kaydeden İslamtürk, kendisine 10 bin liralık borç çıkarıldığını kaydetti.

“Vodafone GSM şirketi müşteri temsilcisi beni arayarak yaklaşık 10 bin TL civarında kurumsal hat borcumun olduğunu söylediler. Böyle bir borcumun olması mümkün değil kabul etmiyorum dedim. Vodafone müşteri temsilcisi bu borcu tahsil etmedikleri takdirde yargı yoluyla bu parayı tahsil edeceklerini söylediler” ifadelerini kullanan Halil İslamtürk, “Benim şahsım üzerine 54 tane kurumsal hat çıkarılmış. Benim bilgilerim, imzam olmadan bu yüzden bu borcu kabul etmedim. Daha sonra beni tekrar arayarak üzerime çıkarılmış olan 54 numaranın hepsini bir bir verdiler. Vodafone Genel Müdürlüğünü arayarak bu kadar hat talebimin olmadığını ve bu yüzden bu borcu kabul etmediğimi ilettim. Genel müdürlük benden şikayet dilekçesi istediler. Üzerime çıkarılmış olan kurumsal hatların hangi şehirden, hangi bayiden ve kimlerin çıkardığını öğrenmek istedim’’ dedi.

 

‘HERKESE BENİM ADIMA HAT VERMİŞLER’

İslamtürk, “Vodafone dünya genelinde kurumsal bir şirkettir, önüne gelen herkese benim adıma hat vermiş. Böyle bir şirketin bu gibi hataları yapması onlar adına büyük bir ayıptır. Bugüne kadar benim adıma çıkarılmış hatlardan 10 bin TL civarında borcum birikmişse neden şimdiye kadar benim haberim yok. Neden birinci fatura ya da ikinci fatura ödenmediğinde haberim olmuyor da 10 bin TL biriktiğinde haberim oluyor. Şimdiye kadar neden haber vermiyorlar? Adıma açılan 54 hattan 6 tanesi tek açık, diğerleri geçici olarak servis dışı. Bu borç benim değil o yüzden savcılığa suç duyurusunda bulundum ve ifademi verdim. Bu sıkıntıyı bana yaşatanların bulunması hakkında da müracaatımı yaptım. İşin takipçisi olacağım ve sonuna kadar gideceğim. Beni görmeden, imzam olmadan nasıl o kadar sayıda kurumsal hat çıkarıyor. Bunun için de Vodafone’den de şikayetçi oldum. Tazminat davası da açacağım’’ ifadelerini kullandı.

 

‘NE DİYECEĞİMİ BİLMİYORUM’

“54 tane kurumsal hattı ne diye veriyorsun? Holding falan da değilim normal taşeron bir şirketim. Borçlu olan bir kişi adına nasıl oluyor da tekrar tekrar hat veriyorlar” diyen İslamtürk, “Üzerime açılan hatların 4 tanesine ulaşabildim. Bu ulaşabildiğim numaraların 2 tanesi cevap vermedi, diğer 2 numara ile konuştum daha sonra tekrar ulaştığım numaraları aradığımda 1 tanesi daha cevap vermedi. Son olarak ulaştığım numarayı aradığımda, bana itiraz ederek bu numara benim adıma ve ‘benim numaram’ cevabını aldım. Vodafone benim adıma olan numaraları verdiğinde bu numara da verilen numaralardan sadece bir tanesiydi. Ben kendim de şaşırdım ne diyeceğimi bilmiyorum. Ulaştığım bir numara Çorum’da oturuyorum dedi, diğer numarada yaşlı bir kadın çıktı ve Şanlıurfa’da oturuyorum dedi. Diğer numaralar ise hemen telefonu kapattılar ve onlara halen ulaşamıyorum ’’ ifadelerine yer verdi.

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2016, 08:13
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15