Barış Pınarı sonrasında dolar güne nasıl başladı?

Fırat'ın doğusunu terör örgütlerinden temizlemek amacıyla Türkiye'nin başlattığı Barış Pınarı Harekatı sonrası dolar kuru yeni güne yükselişle başladı.

Barış Pınarı sonrasında dolar güne nasıl başladı?
banner53

Fırat'ın doğusunda yer alan Suriye'nin kuzeyine yönelik alandaki YPG/PKK'lı teröristlerin bölgeden temizlenmesi için dün saat 16.00'da hava operasyonlarıyla Barış Pınarı Harekatı başlamıştı. Gece ise operasyonda kara herakatı başlamış ve 4 koldan Barış Pınarı Harekatı hızla sürüyor. Harekat sonrası ise dolar kuru TL karşısında dün günü yükselişle kapatmıştı.

Barış Pınarı Harekatı'nın başlaması ile birlikte gece yarısı sözde müttefik ABD'nin senatörleri bir dizi yaptırım kararı alacaklarını ve bunun için hazırladıkları yaptırım taslağını sosyal medyadan açıkladılar.

Yaşanan bu gelişmelerin ardından dolar kuru, Türk Lirası karşısında kritik sınır olan 5,85 lira seviyesini aşarak yükselişle başladı. Kur TSİ 09.00 itibariyle 5.8769 liradan işlem görüyor.

Uzmanlar, bugün Barış Pınarı Harekatı'na dair gelişmelerin takip edileceğini belirtirken teknik açıdan dolar/TL'de 5,84 seviyesinin direnç olarak öne çıktığını, 5,75 ve 5,65 seviyelerinin destek konumuna gelebileceğini kaydetti.

(Milli Gazete)

SIRADAKİ HABER

banner14

banner15