Baklava çalan çocukların dramı, Urfa'da da yaşandı!

Gaziantep'te baklava çaldıkları için hapse mahkum edilen çocukların yaşadıklarının bir benzeri Şanlıurfa'da da yaşandı. 11 kişilik bir ailenin 11 yaşındaki kızı, kardeşleri üşüdüğü gerekçesi ile mağazadan kıyafet çaldı. Kış vakti kardeşlerinin yazlık kıyafet giymesine dayanamadığı için böyle bir suç işleyen çocuk, mağaza sahibinin şikayetini geri çekmesiyle serbest bırakıldı ancak aile hala perişan bir durumda...

Baklava çalan çocukların dramı, Urfa'da da yaşandı!
banner38

Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesinde bir aile, yoksulluktan dolayı 11 yaşındaki çocuklarının yaptığı hırsızlıktan nedeniyle zor günler geçiyor.

İlçenin Bahçelievler mahallesinde yaşayan 11 kişilik aile, zor şartlar altında geçimini sağlıyor. Baba, Halil U., inşaat işçisi olarak çalışırken iddiaya göre 5 ay önce işsiz kaldı. Dördüzleri ile birlikte toplam 9 çocuğu bulunan ve zaten geçimlerini güçlük sağlayan Halil U. ve Fahriye U., çifti için zor günler, baba Halil U.'nun işsiz kalmasıyla başladı. 

9 çocuktan 6'sının okula gittiği öğrenilen ailede, çocuklar üzerlerine giyecek kışlık elbise dahi bulamaz hale geldi. İşte tam da bu zor günlerde iddiaya göre ailenin 11 yaşındaki çocuğu N.U., kardeşlerinin yazlık kıyafetlerle üşümesine dayanamayıp ilçedeki bir mağazadan kıyafet çaldığı iddiasıyla gözaltına alındı. Yaklaşık 1,5 ay önce yaşanan olayda N.U.'nun 3 ila 5 yıl arasında ceza alabileceği öne sürülürken, aile çaresizce mağaza sahibiyle iletişime geçti ve mağaza sahibi yakın bir tarihte şikayetini geri çekti. 

 

"BORCUN ALTINDA KALDIM"

 

11 yaşında yoksulluk nedeniyle kardeşlerinin durumuna vicdanen dayanamayarak suça karışan N.U., "Çok pişmanım. Başıma bunların gelebileceğini düşünemedim" dedi. Derslerinde de başarılı olduğu öğrenilen N.U.'nun yaşadığı dram vicdanları yaraladı. 

Baba Halil U., ise evlerinin kendilerine ait olduğunu ancak kapısının dahi olmadığını belirterek "Borçlarım var. İşsizim. Evi yaptıracaktım ama işten çıktım. Borcun altında kaldım. Geçimimiz zor" dedi. 

 

ANNE ÜZÜNTÜDEN HASTALANDI

Anne Fahriye U.'nun da kızının başına gelen olaylardan çok etkilendiğini ve rahatsızlandığını belirten baba Halil U. ve ailesi şimdi kendilerine uzatılacak bir yardım eli bekliyor.

11 yaşındaki N.U. da yoksulluğun yaşattığı dram nedeniyle karıştığı suçtan kurtulmak istiyor. 

AJANS URFA

 

 

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2019, 12:02
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15