Bakan açıkladı: Gündemimizden çıkarıyoruz!

Ekonomi ve Maliye Bakanı Berat Albayrak konkordato başvurularıyla ilgili “Gündemimizden çıkarıyoruz” açıklaması yaptı.

Bakan açıkladı: Gündemimizden çıkarıyoruz!
banner53

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak konkordato sayılarıyla ilgili resmi twitter hesabından açıklama yaparken bu yılın ilk çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre 3’te 2 oranında düşüş yaşandığını 787 firmanın konkordatodan çıktığını açıkladı.

Ekonomik çıkmazlar yüzünden borçlarını ödeyemeyen şirketlerin iflastan önce son çare olarak başvurduğu konkordato başvurularının son çeyrekte azaldığını belirten Albayrak "Dengelenme sürecinin etkisi ve bankalarımızın aldığı sorumluluk ile konkordatoları gündemimizden çıkarıyoruz. Başvurular bu yılın ilk çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre 3’te 2 oranında düştü. 8 milyar liralık kredi ve 787 firma konkordatodan çıktı." dedi.

Konkordato nedir?
Mali yapısı bozulan, işleri iyi gitmeyen, borçlarını ödeme konusunda sıkıntı çeken bir şirketin hukuk yoluyla, mahkeme kararıyla aldığı aksiyonla iflastan kurtulma yöntemine konkordato denir.

(Milli Gazete)

Güncelleme Tarihi: 24 Nisan 2019, 18:55
YORUMLAR
Ahmet
Ahmet - 4 ay Önce

Sn.bakan konkordato yu siz bir kenara bırakından seçimler öncesi dolar 5 tl.nin altına düşecek.dediniz maalesef dolar 6 tl.ye dayandı.bunu muhalefet partisi vekilleri mız il Başkanlarımız sormuyor ama ben bir vatandaş olarak soruyorum.ekonomiyi düzeltin.her şey ateş pahası

SIRADAKİ HABER

banner14

banner15