AK Parti aday adayı Selim Bağlı, iddialara yanıt verdi!

Hayvancılığın teşvik edilmesi ve desteklenmesi amacıyla hayata geçirilen 300 koyun projesinde kabul edilen 15 başvurudan 14'nün akrabası olduğu iddiasına yanıt veren AK Parti Milletvekili aday adayı Selim Bağlı, çifti kayıt sistemine kayıtlı olan herkesin başvuru yapabileceğini belirterek, alınmış bir teşvikin söz konusu olmadığını söyledi.

AK Parti aday adayı Selim Bağlı, iddialara yanıt verdi!
banner38

Geçtiğimiz günlerde bazı medya organlarında yayınlanan haberlerde, Şanlıurfalı olan ve AK Parti Milletvekili aday adaylığı için Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Müdürlüğü görevinden istifa eden Selim Bağlı'nın hakkında iddialara yer verilmişti. Yazılan iddialara göre Bağlı'nın annesi ve kardeşinin de aralarında bulunduğu 14 kişiye, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından hayata geçirilen 300 koyun projesi için onay çıktı. 

15 başvurudan 14'ünün Bağı'nın akrabaları olduğu iddiası üzerine bir açıklama yapan Selim Bağlı, "Annem ve kardeşim Çiftçi Kayıt Sistemine kayıtlılar. Müracaat etmişler ön kabul çıkmış. Çiftçi Kayıt Sistemine kayıtlı olan herkes teşvik için başvuru yapabiliyor. Elektronik ortamda olduğu için şimdilik sadece ön kabul çıkmış. Henüz alınmış koyun, alınmış bir teşvik söz konusu değildir" sözlerine yer verdi.

AJANS URFA

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2018, 09:53
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15