YGS yarın yapılacak!

Üniversiteye girişte birinci aşama olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı, yarın yapılacak. Sınava, 2 milyon 265 bin 902 aday başvurdu. Sınav saat 10.00'da başlayacak, sınav binalarına girişler saat 9.45'te sona erecek.

YGS yarın yapılacak!
banner53

Şanlıurfalı üniversite adaylarının da yarın gireceği Yükseköğretim Geçiş Sınavına Türkiye geleni 2 milyon 265 bin 902 kişi katılacak. 

Yarın saat 10.00''da yapılacak sınava adaylar en geç  09.45'te sınav yerlerinde olmaları konusunda uyarıldı.  

2 milyon 265 bin 902 üniversite adayı yarın YGS’ye girecek. Adayların sınavdan önce dinlenmeleri gerektiğini söyleyen uzmanlar “Son gün ders çalışma baskısı uygulanmamalı” diyerek aileleri uyardı.

Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesini, T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ile ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.trinternet adresinden edineceklerdir.

Türkiye genelinde aynı saatte başlayacak olan sınav için okul çevrelerindeki vatandaşların adayların rahatsız olmamaları konusunda daha dikkatli olmaları istendi. 

 

Nüfus müdürlükleri sabah açık olacak

Kurallara uygun nüfus cüzdanı kayıp veya nüfus cüzdanında T.C. kimlik numarası, fotoğraf, soğuk damga bulunmadığı için sınava kabul edilemeyecek durumda olan YGS adaylarının mağduriyet yaşamaması için pazar sabahı 07.00-09.45 saatleri arasında ülke genelinde bazı nüfus müdürlükleri açık tutulacak. Geçici kimlik isteyen ayların yanlarında sınav giriş belgesi ve 2 biyometrik fotoğraf getirmesi gerektiği hatırlatıldı. 

AJANS URFA

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2017, 15:38
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15