Urfalı öğrencilerden büyük zafer! Birinci oldular

Şanlıurfa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Sivas'ta düzenlenen ve 4 binden fazla yarışmacının katıldığı 12. Uluslararası MEB Robot Yarışmasında birinci olmayı başardı.

Urfalı öğrencilerden büyük zafer! Birinci oldular
banner38

Meslekî ve teknik eğitimin niteliğinin artırılması, toplumda bu alanda farkındalık oluşturulması, lise ve üniversite öğrencilerinin eğitimleri sürecinde edindikleri bilgiyi beceriye dönüştürebilen, ürün geliştirebilen, bilimsel düşünebilen, girişimci ve rekabetçi bireyler olarak yetiştirilmesi, endüstriyel ve teknolojik gelişmelerin tanıtılması, sergilenmesi ve deneyimlerinin paylaşılması amacıyla düzenlenen 12. MEB Robot Yarışması tamamlandı.

Sivas'ta 9-10-11 Mayıs tarihlerinde düzenlenen yarışmaya birçok farklı ülkeden yarışmacılar katılırken, 10 farklı kategoride 3 binden fazla robot ve 4 binden fazla katılımcı sayısı ile 12 yılın başvuru rekoru kırıldı.

Kıyasıya bir mücadelenin yaşandığı 12. Uluslararası Meb Robot Yarışması'nda birinci sırayı ise son yıllarda büyük başarılar elde eden Şanlıurfa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri kazandı. Yarışmada ilk sırayı alan Şanlıurfalı öğrencilere toplamda 7 bin 500 lira para ödülü verildi.

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin de büyük bir başarı elde eden öğrencileri yaptığı paylaşımla kutladı. Vali Erin, paylaşımında şu ifadelere yer verdi: "12. Uluslararası Meb Robot Yarışması'nda Türkiye 1.'si olarak göğsümüzü kabartan Şanlıurfa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerini ve öğretmenlerini gönülden tebrik ediyorum."

AJANS URFA

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2018, 11:21
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15