Urfalı kadınlardan ‘moda tasarım kursu’na ilgi

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin, kadınlara yönelik hizmet veren 13 Kadın Destek Merkezinde açtığı Moda Tasarım Kursları yoğun ilgi görüyor.

Urfalı kadınlardan ‘moda tasarım kursu’na ilgi
banner53

Şanlıurfa kent merkezi ve ilçelerde kurduğu 13 Kadın Destek merkezi ile kadınlara yönelik çeşitli kurslar açan Büyükşehir Belediyesi, çağın gerektirdiği yenilikleri bünyesinde barındırıyor. Kadınların hayal ettikleri tasarımları ve modayı oluşturmaları için eğitim gördükleri kursta teknik bilgiler verilirken, giysilerde Şanlıurfa motifleri tasarlanıyor.

Büyükşehir Belediyesi basın biriminden alınan bilgiye göre; kurulan tam donanımlı Kadın Destek Merkezlerinden dolayı Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesine teşekkür eden kadınlar, bu merkezlerde spor, sağlıklı yaşam, kuaför ve çocukları için kreş imkanı buluyor. Sosyalleşme ve eski mahalle kültürünü tek çatı altında kadınlara sağlayan Büyükşehir Belediyesi, mevcut Kadın Destek Merkezlerinin sayısını yükseltmeyi hedefliyor.
 


Kadınların meslek edinmesine yönelik çalışmalarını sürdürerek büyük bir hassasiyetle üzerinde duran Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, kadınları Büyükşehir Belediyesinin Kadın Destek Merkezlerine davet etti.

Beyazgül’e teşekkür eden kadınlar, “Çok teşekkür ediyoruz bizleri düşündükleri için, burada güzel vakit geçiriyoruz. Hocalarımız eşliğinde istediğimiz dalda eğitimler alarak bunları uygulayabiliyoruz ve istersek bu sayede ürünler yaparak satma imkânımız oluyor. Bu tür çalışmaların devamını diliyoruz” diye konuştu.

AJANS URFA

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2019, 11:49
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15