Urfa’da önemli toplantı! Sorunlar görüşüldü

Eğitim-Bir-Sen Şanlıurfa 1 Nolu Şubesi tarafından genişletilmiş yönetim toplantısı gerçekleştirildi. Gündemdeki konular ve sendikal çalışmalarla ilgili detaylı bilgiler paylaşıldı.

Urfa’da önemli toplantı! Sorunlar görüşüldü
banner53

Eğitim-Bir-Sen Şanlıurfa 1 Nolu Şubesinin gerçekleştirdiği toplantı ile ilgili bilgiler veren Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı İbrahim Coşkun, toplantıya katılanların sendikanın A Takımında olduklarını belirterek, sorumluluklarının farkında olmaları gerektiğini vurguladı.

Yakın zamanda Toplu Sözleşme süreci yaşadıklarını, Memur-Sen Konfederasyonunun Kamu İş Veren Heyetine sunduğu tekliflerin makul teklifler olması rağmen kabul görmemesinin Memur-Sen ailesini üzdüğünü söyleyen Coşkun, “Sendikamızın onurlu ve dirayetli duruşu ve kamu emekçilerinin haklarını sonuna kadar savunması takdire şayandır” dedi.

3600 ek gösterge sözünü unutmayacaklarını ve bir an önce yasal düzenlemenin yapılması gerektiğini bildiren Coşkun, öğretmenlik meslek kanununun çıkarılması ve sözleşmeli istihdama son verilerek kadrolu atamanın mutlaka hayata geçirilmesi gerektiğini vurguladı.

Coşkun, İstanbul Sözleşmesini reddettiklerini, bu sözleşmenin toplumun manevi değerlerini ciddi manada tahrip edeceğini ve toplumu itibarsızlaştıracağını vurgulayarak kesinlikle karşı durulacağını sözlerine ekledi.

Öte yandan toplantıda sendikal temsil, sosyal medya kullanımı ve kurumsal aidiyet konularında bilgilendirmeler yapıldı.

BİHA

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2019, 12:31
YORUMLAR
Elnino
Elnino - 6 gün Önce

Hadi bakalım.yemek yemekten öteye gitmemiştir.

SIRADAKİ HABER

banner14

banner15