Urfa'da engelli öğrencinin eğitimine 'yol' engeli

Eyyübiye'de yağışlarla beraber çamurlu mahalle yolları göle dönerken, engelli bir öğrencinin ulaşım sorunu nedeniyle 1 haftadır okula gitmediği belirtildi. Ailesi, belediyeye yaptıkları müracaata rağmen mağduriyetlerinin giderilmediğini iddia ediyor.

Urfa'da engelli öğrencinin eğitimine 'yol' engeli
banner38

Şanlıurfa'da sağanak Eyyübiye İlçesi Yardımcısı Mahallesi'nde engelli bir öğrenci ile ailesinin hayatını olumsuz etkiledi. 

Belediye tarafından mahallede bugüne kadar herhangi bir yol çalışması yapılmadı. Yazın tozdan geçilmeyen yol, kış mevsiminde sağanakla birlikte çamur deryasına döndü. Köstebeklerin oluştuğu ve su birikintileri nedeniyle kullanılamaz hale gelen yolun en büyük mağduru ise engelli bir öğrenci oldu.

 

Tekerlekli sandalye ile yaşamını sürdüren 5'inci sınıf öğrencisi, çamurlu yollar nedeniyle okula gidemiyor. Aile bireylerinin sırtında yada yardımıyla okula gitmek zorunda kalan öğrenci, kısa zamanda yollarının yapılıp eğitim hayatına devam etmek isterken, ailesi de belediyenin ilgisizliğinden şikayet etti. 

 

Günlerdir belediyenin kapısını çaldıklarını ancak bir sonuç alamadıklarını belirten aile üyeleri, en kısa sürede yollarının yapılmasını istedi.

AJANS URFA

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2019, 08:18
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15