Urfa'daki 'yanlış ödemeler' için karar: Faiziyle yatırılacak!

Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan 'yanlış ek ders ödemeleri' tepki topladı. Ödenen paraların faiziyle geri yatırılması için harekete geçen Haliliye İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Kılıç, yasal işlem başlatılacağını aktardı.

Urfa'daki 'yanlış ödemeler' için karar: Faiziyle yatırılacak!
banner38

Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğünce yapılan 'yanlış ek ders ödemeleri' tepki topladı. 

Kentte birçok ilçe Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından, yasal hükümlere göre ödenmemesi gereken ek ders ödemelerinin, “öz değerlendirme komisyonu” gibi adlar verilerek ve komisyon görevi var denilerek yanlış şekilde yapıldığı belirlendi.

Yanlış ek ders ödemelerinin bile bile neden yapıldığı kafalarda soru işareti oluştururken, tepkileri de beraberinde getirdi.

İddiaya göre olayın duyurulması sonrası Haliliye İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Kılıç, okullara bir yazı gönderdi. Ödemesi yapılan paraları faiziyle geri isteyen Kılıç, yatırılmaması halinde yasal işlem başlatılacağını belirtti.  

İşte, o açıklama:

"Komisyonlarda görev alan okul idarecileri var ise 15.08.2019 tarihi mesai saatine kadar yasal faiziyle birlikte yatırmaları aksi takdirde yasal işlem yapılacaktır."

AJANS URFA

YORUMLAR
Gariban Öğretmen
Gariban Öğretmen - 2 hafta Önce

Bu haksız ekdersler sadece Haliliye ilçesinde verilmedi,Karaköprü ve Eyyübiye ilçesinde de ödendi.Diğer ilçelerden niye ses yok

Süleyman çiçek
Süleyman çiçek - 2 hafta Önce

Aslında olay basit. Tercih komisyonunda görevli idareci ise ekders alamaz. Nitekim almadık da. Alanlar bu konuda bilgi sahibi olmayıp ufak bir araştırma yapmayanlar. Nitekim eyyübiye muhasebe ödenmez dedi.

Nazli kaya
Nazli kaya - 2 hafta Önce

Bu istanbuldada var kızım okuyo 6 sınıfa geçti özel sınıflar var.proje sınıfı yıllık 500.tl ingilizce ağırlıklı sınıflar 3.500 Tl.orta eğitim bitene kadar Parası olan veriyo olmayanda 50 kişilik sınıflarda okuyrlar.sızce diyer çocukların ne sucu var.

SIRADAKİ HABER

banner14

banner15