Urfa'da tören düzenlendi! Sahiplerini buldu

Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı arasında imzalanan Beyaz Bayrak ile Beslenme Dostu Okul programı kapsamında sertifika ve ödül töreni yapıldı.

Urfa'da tören düzenlendi! Sahiplerini buldu
banner38

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Konferans Salonunda gerçekleştirilen programa, İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan, İl Sağlık Müdür Vekili Dr. Ahmet Kara, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İbrahim Canbek, Mustafa Fehmi Satıcı, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Cihan Bircan, okul çalışanları ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan programda, Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan, Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu Okul projesinin önemine değinerek şunları söyledi.
 "Beyaz Bayrak alan okul sayımızı iki yıl içerisinde 167’den 833’e çıkarmayı başardık. Milli Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı işbirliğinde hayata geçirilen Beslenme Dostu Okullar Projesi kapsamında yapılan bilgilendirme çalışmaları neticesinde beslenme dostu olan okul sayımız da 325’e yükselmiştir. Bugün burada Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu okul kriterlerini taşıdıkları için sertifika almaya hak kazanan tüm idarecilerimi, öğretmenlerimi ve öğrencileri tebrik ediyor, başarılı çalışmalarınızın devamını diliyor, hem İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün hem de İl Sağlık Müdürlüğümüzün koordinatör ve denetim ekibine teşekkür ediyorum."

Program, toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

AJANS URFA

YORUMLAR
Egitimci
Egitimci - 2 ay Önce

Eğer ortada bir başarı varsa ekip başarısıdır. Tutup başarı belgesini okul adına okul müdürünün şahsına verilmesini etik bulmuyorum. Okul müdürleri bu başarı belgelerini şahsa verilmesini kabul etmemelerini beklerdim.

SIRADAKİ HABER

banner14

banner15