Sınır ilçelerde ders telafi günleri belli oldu! İşte ders programı

Barış Pınarı Harekatı nedeniyle eğitime ara verilen ilçelerdeki telafi eğitim tarihleri belli oldu. Karara göre öğrenci ve öğretmen ara tatilde de okula gidecek.

Sınır ilçelerde ders telafi günleri belli oldu! İşte ders programı
banner38

Barış Pınarı Harekatı sürdüğü sırada Suriyedeki terör örgütleri tarafından sınır ilçelerine yönelik yapılan saldırılar nedeniyle Ceylanpınar, Akçakale, Suruç ilçelerinin tamamında, Birecik ilçesinin ise sınır bölgelerinde 10-28 Ekim'de eğitime ara verilmişti.

Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü Valilik oluru ile sınır ilçelerinde telafi eğitimi verilmesine karar verildiğini duyurdu. Milli Eğitim Müdürü İsmail Yapıcıer imzasıyla ilgili kurumlara gönderilen yazıda 9 Kasım ve 28 Aralık tarihleri arasındaki her hafta cumartesi günü telafi eğitimi verileceği belirtildi. 18-22 Kasım'daki ara tatilde de eğitimlerin süreceği kaydedildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Sınır ötesi harekat kapsamında ilimize bağlı Akçakale, Ceylanpınar, Birecik ve Suruç ilçelerinde eğitime ara verilen okullarda telafi programının 9 Kasım-28 Aralık tarihleri arasında 7 gün -her haftanın cumartesi günü- yapılması, bu tarihlere denk gelen destekleme ve yetiştirme kursularının hafta içi ve uygungörülen diğer tarihlerde yapılması ve 18-22 Kasım tarihlerindeki ara tatil dönemindeki 5 günlük süreyi kapsayacak şekilde tamamlanmasına dair ilgili yazı Valilik oluru ile gönderilmiştir." 

İşte telafi eğitim tarihleri:
 


Özlem ÇELİK-AJANS URFA

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2019, 21:47
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15