Şanlıurfalı yetkililere çağrı: Lütfen bu konuda adım atın

Binlerce öğretmen adayı alan sınavı Şanlıurfa'da yapılmadığı için komşu kentlerde sınava girmenin mağduruiyetini yaşıyor. Adaylar ve yakınları şehrin mülki amirleri ve ilgili bürokratlara seslenerek "Lütfen bu konuyla ilgili en kısa sürede bir adım atın. Sınav Urfa'da da yapılsın" talebinde bulunuyor.

Şanlıurfalı yetkililere çağrı: Lütfen bu konuda adım atın
banner53

Şanlıurfa'da öğretmen adayları alan sınavlarının yaşadıkları şehirde yapılmasını istiyor.

Her yıl binlerce öğretmen adayı alan sınavı Şanlıurfa'da yapılmadığı için Gaziantep'e gitmek durumunda kalıyor. Kimi "Nerede kalsak acaba?" sorusuna günler önceden kafa yorup yanıt bulduktan sonra bir gün önceden çıkıyor yola kimi ise kalacak yeri olmadığı için sınav günü erken saatlerde Antep'e gidiyor. Tanımadıkları bir şehirde sınav yerini bulma telaşı da eklenince adayları iyice strese koyuyor ve bundan sonraki yaşamlarını belirleyecek olan bu önemli sınav; bunca mağduriyetin arasında yaşanıyor.

Ulaşımdan, barınmaya pek çok mağduriyeti beraberinde getiren bu duruma artık çözüm isteniyor. Adaylar ve adayların yakınları Şanlıurfa2da okul ve personel sorunun olmadığına dikkat çekerek şehrin mülki amirleri ile ilgili kurum ve bürokratlara çağrıda bulundu. Çağrıda " Bu yıl geçti. Gelecek yıl aynı sıkıntı yaşanmasın isteniyorsa ilgili herkesin şimdiden harekete geçmesi gerek. ÖSYM il temsilciliği konuyla ilgili resmi yazı yazmalı. Şehrin mülki amirleri ve ilgili bürokratları üzerine düşeni yapmalı. Sivil toplum kuruluşları destek olmalı. Ve en önemlisi siyasi yetkililer ve milletvekilleri, sahip oldukları vekalet görevi ve gücü Ankara'daki ÖSYM Başkanlığı üzerinde devreye sokmalılar. Sınava giren ve girecek olan adaylar ve yakınları da her kanaldan (kısa mesaj, telefon, sosyal medya vb) üzerlerine düşeni yapmalıdır. Yoksa bu sıkıntı her yıl daha da büyüyerek devam edip gidecek" ifadelerine yer verildi.

AJANS URFA 

Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2018, 11:45
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15