Şanlıurfa'da YGS sonrası kalem setleri toplandı

Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın 81 ilde uyguladığı geri dönüşüm projesi kapsamında Şanlıurfa'da YGS sonrası sınıflarda bırakılan kalem setlerini topladı. Setler ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtılacak.

Şanlıurfa'da YGS sonrası kalem setleri toplandı
banner53

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hazırlanan Genç Dönüşüm Projesi Türkiye'nin 81 ilinde “Tek Kullanımlık Sanma, Çöpe Atmaya Kalkma” sloganıyla devam ediyor. Proje kapsamında ihtiyacı olan öğrencilere kırtasiye malzemesi yardımı sağlanıyor.

Şanlıurfa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı faaliyet gösteren Şanlıurfa Gençlik Merkezi gönüllüleri de bu kapsamda haftasonu yapılan Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı'na (YGS) giren öğrencilere dağıtılan kalem setlerini sınav çıkışı topladı.

Sınav binalarından toplanan kalem setleri ihtiyacı olan öğrencilere dağıtılacak. 

 

“VEREN EL DE ALAN EL DE MUTLU”

 

 Konuya dair açıklama yapan Şanlıurfa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hakan Keşküş, Gençlik Merkezi gönüllülerini tebrik ederek; "Genç Dönüşüm projesi ile veren el de alan elde mutlu oluyor. Gençlik liderleri ve gönüllü gençler sınav çıkışı sınav alanlarına giderek kalem setlerini topluyor. Daha sonra toplanan kalem setlerini ihtiyaç sahibi öğrencilere hediye ederek bir iyiliğe daha öncülük etmiş oluyorlar. Bu proje için emek veren tüm personelime ve gençlik merkezi gönüllülerine teşekkür ederim” dedi. 

 

“İYİLİK KÖPRÜSÜ KURUYORUZ”

Şanlıurfa Gençlik Merkezi Müdürü Mehmet Keskin ise iyilik köprüsü kuran gençleri kullandıklarını belirterek iyilik için çalışmağın en güzel çalışmak olduğunu söyledi.

Keskin," Bu proje de liderlerimiz ve gönüllü gençler bir köprü niteliğindedir. İyilik yapmak isteyen insandan alıp, ihtiyaç sahibine ulaştırmak bunun için çalışmak en güzelidir aslında. Bugün okul önlerinde iyilik köprüsü kuran tüm gönüllü gençlerimize teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.

AJANS URFA

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2017, 07:23
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15