Şanlıurfa'da binlerce öğrenci sınava girdi

12. sınıf öğrencilerinin katıldığı Temel Yeterlilik Testi (tyt) sınavı yapıldı

Şanlıurfa'da binlerce öğrenci sınava girdi
banner38

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi arasında yapılan protokolle Şanlıurfa'da 12. sınıfların katıldığı Temel Yeterlilik Testi ( TYT ) sınavı okullar  yapıldı.

Şanlıurfa merkez ve 13 ilçe 201 lise de 21 bin 825 öğrencinin katılımıyla yapılan sınav öncesi okullarda öğrencilerle bir araya gelen Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi ve İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan, sınav sorularını öğrencilere dağıtarak başarı dileğinde bulundu.

Çoğunluğu gençlerden oluşan bir il nüfusuna sahip olan Şanlıurfa’da gençleri önemsediklerini ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte bu anlamda birçok projeyi hayata geçirdiklerini belirten Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, öğrencilerden çok çalışıp, ülkemizin yarınlarında söz sahibi olabilecek insanlar olarak yetişmelerini istedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan ise Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin eğitim konusunda büyük desteklerini gördüklerini, öğrencilerinin yetişmesinde büyük bir sorumluluk taşıdıklarını, verilen desteklerin bu anlamda çok önemli olduğunu belirterek öğrencilerden il olarak kenetlenip kendileri için çabalayanları mahcup etmeyerek çok çalışıp üniversiteye girişte büyük bir başarı oranı yakalamalarını istedi.

AJANS URFA

 

Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2018, 07:57
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15