Özyavuz üniversite adaylarına başarılar diledi

 Şanlıurfa’nın Harran İlçe Belediye Başkanı Mehmet Özyavuz, üniversiteye giriş sınavının ilk aşaması olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı’na (YGS) girecek tüm öğrencilere başarılar diledi.

Özyavuz üniversite adaylarına başarılar diledi
banner38

Özyavuz, yayımladığı mesajda, 12 Mart Pazar günü YGS’de ter dökecek öğrencilerin, büyük bir azim ve çabayla hazırlandıkları bu sınavda başarılı olacaklarına inandığını belirtti. Hedefini belirlemiş, gayretli öğrencilerin heyecanını yürekten paylaştığını ifade eden Özyavuz, mesajında, “Değerli öğrenciler; sınavda en önemli konu, sizlerin yaşadığı heyecan ve kaygı durumudur. Ancak bu heyecan, sınavda strese ve gerilime neden olmamalıdır. Ölçüsü iyi ayarlandığında bu kaygı ve heyecanın sizleri biraz daha motive edeceğini de unutmayın” ifadelerine yer verdi.

 

Ailelere de seslenen Başkan Özyavuz, şöyle devam etti:

“Sevgili aileler, sizlerin de çocuklarınız kadar heyecan içinde olduğunuzu biliyoruz. Çocuklarınızı başarılarından dolayı ödüllendirirken, istenilen başarı elde edilmediğinde de sevgi ve desteğinizi onlardan esirgemeyin. Bu duygu ve düşüncelerle YGS’ye katılacak tüm öğrencilerimize sınavda başarılar diliyor; gençlerimizi yetiştiren, onlara emek ve destek veren öğretmenlerimize ve ailelerine teşekkür ediyorum.”

AJANS URFA

 

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2017, 15:16
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15