O öğrenci konuştu: Bize sahip çıktılar

Urfa temasları sırasında kendisine kağıttan lale hediye eden öğrenciyle ilgili bir paylaşımda bulunan Milli Eğitim Bakanı Selçuk, " Bu çiçeği bana boşuna vermiş olamaz, 'vazifeni yap' diyor hepimize nazikçe. O yüzden her sabah masaya oturduğumda bu laleye bakıyorum" dedi. Laleyi hediye eden Suriye uyruklu öğrenci ise, "Ben onu bize sahip çıktıkları için teşekkür anlamında vermiştim. Mutlu oldum" diye konuştu.

O öğrenci konuştu: Bize sahip çıktılar
banner38

Dünya Kız Çocukları Günü ile ilgili en anlamlı mesajlardan biri Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan geldi.

Urfa temasları sırasında kendisine 4'üncü sınıfa giden bir kız öğrencinin kağıttan lale hediye ettiğini ve o hediyeyi masasında taşıdığını dile getiren Bakan Selçuk, kız öğrencinin kendisine "Vazifeni yap" mesajı verdiğini söyledi.

Bakan lale ile ilgili paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

 

SURİYELİ AMMADİ: BİZE SAHİP ÇIKTILAR

 

 

Suriyeli Sabbah Ammadi ise Bakan Selçuk'a laleyi bize sahip çıktıkları için verdim diyerek şu ifadeleri kullandı: "Ben dördüncü sınıfa gidiyorum. Milli Eğitim Bakanı'nın okulumuzu ziyaret edeceği söylendi. Ben de kendisine ne hediye edebilirim diye düşündüm. Bakanımız okula gelip, yanıma oturunca elimle bir lale yaptım ve onu Bakanımıza hediye ettim. Ben onu, bize sahip çıktıkları için teşekkür anlamında vermiştim. Bugün de okulumuzun müdürü, Bakanın bu laleyi paylaştığını söyleyince ayrıca mutlu oldum."

 

AJANS URFA

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2018, 09:33
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15