Karadeniz'den Şanlıurfa'ya yardım eli

Türkiye Gençlik Konseyi, Gönül Bağı Projesi kapsamında geldikleri Şanlıurfa'da üniversite öğrencisinin kendi aralarında topladığı kırtasiye, oyuncak ve giysiler ihtiyaç sahibi öğrencilere teslim edildi.

Karadeniz'den Şanlıurfa'ya yardım eli
banner38

Türkiye Gençlik Konseyi (TGK) Gönül Bağı Projesiyle gençlerin kalplerine dokunmaya devam ediyor.

TGK Zonguldak Teşkilatının “Gönül Bağı” Projesinin yeni adresi Şanlıurfa Haliliye’ye Bağlı Yarıkcurun İlkokulu oldu. Proje kapsamında Yarıkcurun İlkokulundaki öğrencilerle bir araya gelen TGK Zonguldak İl Başkanı Furkan Özgültekin “30 üniversite öğrencisinin kendi aralarında topladığı kırtasiye oyuncak ve giysi malzemelerini okulumuza getirdik. Projedeki asıl amacımız doğu ve batıdaki vatandaşlarımızı buluşturmak ve buraya olan ön yargıları yıkmaktır. Yıllardır medyada Türkiye’mizin şanlı şehri Şanlıurfa’mız yanlış lanse edildi terörle anıldı lakin biz bu projelerle bu ön yargıları kıracağımıza yürekten inanıyorum" dedi. 

Daha sonra TGK Şanlıurfa Teşkilatınında katılımıyla Göbeklitepe gezisi düzenlendi.

 

Gezide TGK Zonguldak Sosyal İşler Birim Başkanı ve aynı zamanda Arkeoloji 4.Sınıf öğrencisi Hasan Kanan Göbeklitepe tarihi hakkında bilgi verdi. Akşam saatlerinde Balıklıgöl Platosunda zaman geçiren öğrenciler Şanlıurfanın tarihi güzellikleri üzerine sohbette bulundu.

Akşam yemeğinde Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol ile bir araya gelen heyet, çalışmaları hakkında bilgi paylaşımında bulundu.  Demirkol da” Her zaman Gençlerimizin yanındayız “ diyerek gençler için yaptıkları projeleri öğrenciler ile paylaştı.

Yemekten sonra Zonguldak Ekibi ,Zonguldak anısına Fevzi Demirkol ve TGK Şanlıurfa Ekibine Katkılarından Dolayı madenci heykeli takdim etti.

 

Programın sonunda TGK Şanlıurfa Teşkilatı Adına İl Başkanı İsmail Açar “Zonguldaktan gelip Şanlıurfamıza renk katan Arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bu bölgeye olan ön yargıları hep birlikte yıkacağız. Bu projeye destek vererek gençlere verdikleri önemi bir kez daha gösteren Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Abdulkadir Açar,Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol ve BELTUR Genel Müdürü Levent Kama'ya teşekkür ediyorum" dedi.

AJANS URFA 

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2018, 07:48
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15