'Haydi sen de konuş' yarışmasında birinci belli oldu

Zeytin Dalı Eğitim Kampüsünde Şanlıurfa Fen Lisesinin koordinatörlüğünde hazırlanan “Haydi sen de konuş” isimli münazara yarışması 9 okulun katılımıyla gerçekleştirildi.

'Haydi sen de konuş' yarışmasında birinci belli oldu
banner38

Haydi sen de konuş” münazara yarışmasında Şanlıurfa Fen Lisesi, ÇEAŞ Anadolu Lisesi, Şanlıurfa Anadolu Lisesi, TOBB Fen Lisesi, Yahya Kemal Anadolu Lisesi, Mehmet Güneş Anadolu Lisesi ve Şanlıurfa Spor Lisesi'nin katılımı yapıldı.

Yapılan münazara yarışması sonunda Yahya Kemal Anadolu Lisesi ve Şanlıurfa Sosyal Bilimler Lisesi finale kaldı. Finalde Şanlıurfa Sosyal Bilimler Lisesi “Teknolojinin Ülkenin Gelişmesinde Büyük Katkısı Vardır” konusunda savunma yaparak birinci oldu.
 


Yarışma sonunda yarışmacılara ödüllerini Şube Müdürü Burhan Dağtekin, Şube Müdürü Mahmut Yağmurlu, Şube Müdürü Fehmi Göv sundu. Şanlıurfa Sosyal Bilimler Lisesi öğrencilerinde 400 TL'lik para ödülü ve çocukların her birisine madalya ve katılım belgesi verildi.

Şanlıurfa Sosyal Bilimler Lisesi Okul Müdürü Ali Tutluoğlu yaptığı açıklamada, “Biz öğrencilerimizin hem ruhen hem bedenen gelişmesi için çalışıyoruz ve geleceğe hazırlıyoruz. Şu anda okulumuzda sosyal faaliyetler, kültürel faaliyetler, sportif faaliyetler ile birlikte Sosyal Bilimler Lisesi'nin adına yakışır bir şekilde okulumuzu en güzel şekilde temsil etmeye çalışıyoruz. Öğrencilerimizin bu başarısı tesadüfi değil çünkü çocuklarımız 3 aydır bu yarışmaya hazırlanıyorlar ve gerçekten hem okuyarak hem çalışarak hem gözlemleyerek hem sentez yaparak bu münazara yarışmasında tırnaklarıyla kazıya kazıya finale kalmış oldular. Finalde de çok güzel bir savunma yaparak teknolojinin gerekliliğiyle ilgili ülkemizde ne kadar katkısı olduğunu söyleyerek çocuklarımız güzel bir savunmayla 1. olmuş oldu” dedi.

AJANS URFA

YORUMLAR
Sosyal bilimler talebesi
Sosyal bilimler talebesi - 2 ay Önce

Bu zafer sosyal bilimler lisesi nin ne denli güçlü hatipler yetiştirdiğini göstermiştir, arkadaşlarımızı kutluyorum

Bir Gönüllü
Bir Gönüllü - 2 ay Önce

Şube müdürleri ancak böyle etkinlikler için koştursun..
O kadar merdiven altı özel öğretim kursları cirit ata dursun.

Ogretmen
Ogretmen - 2 ay Önce

Kampus tam bir fiyasko fen liseside dahil egitim maalesef yok ogretmenlerin hepsi kurslarda calisiyor okula dinlenmeye geliyorlar.ve buna milli egitim yetkilileri giz yumuyor maalesef

SIRADAKİ HABER

banner14

banner15