Harran Üniversitesinde istifa depremi!

Harran Üniversitesinde Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Oymak, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Esra Siverekli ile Danışman Hatice Parmaksız görevlerinden istifa etti.

Harran Üniversitesinde istifa depremi!
banner38

Şanlıurfa'daki Harran Üniversitesinde istifa depremi yaşandı. Bir süredir yönetim kadrosu ile Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik arasında anlaşmazlıkların olduğu öne sürülüyordu.

Hatta zaman zaman tartışmalar gündeme düşerken, bu akşam saatlerinde ise kriz patlak verdi. Gelişmelerin ardından Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Oymak ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Esra Siverekli ile Danışman Hatice Parmaksız'ın görevlerinden istifa ettiği öğrenildi.

Rektör Çelik'in istifaları kabul edip-etmediği ise henüz bilinmiyor.

BİHA

YORUMLAR
Umut Yüksel
Umut Yüksel - 2 hafta Önce

Valla Üniversiteye hayırlı olsun. Üniversite derin bir nefes alır. Vaka i hayriye

Urfali
Urfali - 2 hafta Önce

Rektör gec bile kaldi istifa etmelerini beklemeden gorevden almaliydi.

şafi bey
şafi bey - 2 hafta Önce

Bu hükümet döneminde bu üniversiteye rektör yardımcısı olarak atanacak en son kişiler iken gizli bir el vasıtasıyla Rektör yardımcısı olarak atanmaları büyük bir hata idi. Bir de önemli adamlarmış gibi toplu istifa ediyorlar. Hayırlı olmuştur.
Hele birisi var ki bunun hakkında bir şeyler söylemem gerek. S. Ahmet OYNAK (OYMAK) bu herif çok çok oynak bir herif. Lisansta kürtçü solcu, yüksek lisansta ve doktorada ülkücü (Türkiye’nin önemli ülkücülerinden kemal solak ın yanında), ulusalcı, hükümete karşı bildiriler imza atan solcuların önemli arkadaşı, en son abisi vasıtasıyla milli görüşçü anlayacağınız her devirde işini götüren ağır abi rolünde bir alçak herif. Karısı fetocu’ların ablalarından bir düşünün bu herif bu devirde rektör yardımcısı.
Bilim dersen sıfır. Yabancı dil sınavında kopya çektiği tespit edilip üniversiteden bir yıl uzaklaştırılan, sonra işini hal edip uğursuz rektör Büyükburç zamanında tekrar göreve dönen herif. Hadi bu herifi siz düşünün. Bir hırsız, fırıldak etliye sütlüye karışmayan sinsi rektör yardımcısı olur mu. Oldu ve bitti.

Nereli
Nereli - 2 hafta Önce

Arkadaşlar rektör nereli rektör yardımcı ları nereli siz neyi konuşuyorsunuz nerde urfalilar

Tahir
Tahir - 2 hafta Önce

Bu universite ilk kurulumunda bir asiret universitesi olarak kuruldu. Secilen veya atanan rektorlerin istisnasiz hepsi keyifciydi, cigkofte, lahmacun, isot rektorleriydi.. Tabi Sabri hoca gibi gercek bir bilim insanin rektor olmasi, bazi ilkel harran ogretim uyesi kabilelerini kizdirmis olabilir.. Cunku ilkel kirli pasakli magara hayatini ozluyorlar..

Dogrular
Dogrular - 2 hafta Önce

Urfa ya müstehak bu kadar değerli ve urfalı akademisyenleri korumuyorlar dışardan urfalı olmayan urfayi bilmeyen liyakata önem vermeyen adamın arkasında oluyorlar. Bundan dolayı üniversite asla gelişmez ve hastalarımız urfa dışına gider

urfalı
urfalı - 2 hafta Önce

mevcut rektörden bir dönem önce rektörlük yapan prof dr ibrahim halil mutlunun güçlü bir yönetici ekibi vardı üniversitede prof dr ibrahim halil mutlunun rektörlüğü döneminde bazı hocalar ve bazı personeller baskılara sürgünlere haksızlıklara maruz kalmıştı

Selim
Selim - 2 hafta Önce

Urfalıya sahip çıkacağımıza bir de arkasından konuşuyoruz. Sonra urfa niye böyle ? Bunları yazana sorsan birde müslümanım der ama kusuru örtmeyi dedikodu yapmak gerekmediğini bilmez.

O bir urfalı
O bir urfalı @Selim - 2 hafta Önce

Bölgelesel milliyetçilik üzerinden milleti galeyana getirmeye çalışan ahmaklar, belki de istediklerini yaptıramayınca birleşip rektörü zor duruma düşürmek istediler bunlar, yapamayınca da istifa kozunu kullandılar belki de nerden bileceksiniz? Ezbere konuşmayın


SIRADAKİ HABER

banner14

banner15