Harran'da sistem rezaleti: Paramızla rezil olduk!

Harran Üniversitesi'nde uzaktan eğitim sınavına girmek için okula giden öğrenciler sistem hatasıyla karşılaştı. Yetkililerin yazılı sınav yapalım önerisi üzerine tepki gösteren öğrenciler, 'Paramızla rezil oluyoruz!' dedi.

Harran'da sistem rezaleti: Paramızla rezil olduk!
banner53

Harran Üniversitesi'nde okuyan öğrenciler bugün uzaktan eğitim sınavı için ter dökecekti.

Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (HARUZEM) bünyesinde yürütülen Türk Dili II, Yabancı Dil II ve Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi II derslerine yönelik yapılacak sınavda, aksilikler üst üste geldi. 

 1 ve 2 Haziran tarihlerinde 08:00-17:00 saatleri arasında 4 oturumda yapılacak olan sınav için okula giden öğrenciler, server arızasıyla karşılaştı. Arıza nedeniyle uzun süre bekleyen öğrenciler, bir süre sonra duruma isyan etti.

Uzun süren bekleyişin ardından yetkililer, 'Yazılı sınav yapalım' önerisinde bulununca ise öğrencilerden tepki geldi.  
Online sınav için kağıt ve kalem getirmeyen öğrenciler, hatanın bir an önce giderilmesi için yetkili birimlere çağrıda bulundu.

Yarın sona erecek sınav için öğrenciler dersi verememe telaşıyla karşılaşırken, sınav ücretini fahiş bulan öğrenciler de isyan etti. Sınav için 45 TL ücret ödediklerini kaydeden öğrenciler, geçen yıl her ders için 5 TL alındığını ifade etti.

 Sınav ücretini fazla ödediklerini ve birçok sorun yaşadıklarını aktaran öğrenciler, 'Paramızla rezil oluyoruz' yorumuyla tepkilerini dile getirdi.

BİHA

Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2019, 17:07
YORUMLAR
Ahmet
Ahmet - 6 ay Önce

Üniversite, işi bilmeyen, profesyondl olmayan

Salih gunes
Salih gunes - 6 ay Önce

Bu rezaleti yaşatanlar yerin dibine batsın.Allah belanizi verecek.utanmaz arlanmazlar

Ayşe kurt
Ayşe kurt - 6 ay Önce

Valla haklıdır

Makine Mühendisliği
Makine Mühendisliği - 6 ay Önce

2 kredilik bir ders icin 45 lira alan unuversite birak egtimi tam bir soygun yapiyor zaten urfanin genelinde kurum ve kuruluslar soygun yapiyor

Selim
Selim - 6 ay Önce

Evet mühendis arkadaşıma hak veriyorum soyguncular zaten torpilli herkes birbirinin akrabası birbirlerinin arkasını kolluyorlar

Mehmet
Mehmet - 6 ay Önce

adamlar mükemmel bir sistem koymuşlar elektronik kitapları soru bankalarını 24 saat ders kayıtlarını ücretsiz veriyorlar bu neyin kafası anlamıyorum

Jack
Jack - 6 ay Önce

Yüz yüze ücretsiz değil mi? Uzaktanı istemiyorsanız niye seçmiyorsunuz. Tabiki devam zorunluluğu var değil mi? İşinize gelmez.

SIRADAKİ HABER

banner14

banner15