Bölgede ilk! Uzun uğraşlar sonucu Hilvan'da açıldı

Harran Üniversitesi Hilvan Meslek Yüksek Okulu’nda bölgede ilk olarak İş Sağlığı ve Güvenliği Bölümü örgün eğitim programı açıldı.

Bölgede ilk! Uzun uğraşlar sonucu Hilvan'da açıldı
banner53

Hilvan Meslek Yüksek Okulu’nda 4 yıl süren uzun uğraşlar sonunda İş Sağlığı ve Güvenliği Bölümü açıldı.

Çok sayıda iş sağlığı uzmanına ihtiyaç olduğu belirtilen ülkemizde her geçen gün üniversitelerde ilgili bölüm açılmaya devam ederken, Şanlıurfa'da da bölgeye hitap edecek olan bölüm Hilvan Meslek Yüksek Okulu’nda açıldı. 

Yeni eğitim yılı içerisinde öğrenci alımının yapılacağı bölümde, çalışma ortamlarındaki risklerinin ortadan kaldırılarak, sağlıklı ve güvenli bir çalışma ortamı oluşturulması, personelin iş sağlığı ve güvenliği ile meslek hastalıkları konusunda bilinçlendirilerek iş kazalarının önlenmesini sağlayacak ara insan gücü yetiştirme hedefleniyor.

Hilvan Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Ahmet Oymak, 4 yıl gibi uzun uğraşlar sonucu açılan bölümün, bölgede bu alanda eğitim veren tek örgün program olduğunu söyledi.

 

Bölümün açılmasında emeği geçen herkese teşekkür eden Prof. Dr. Oymak, yeni dönemde tercih yapacak öğrencileri bölümlerine beklediklerini ifade etti.

AJANS URFA

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2017, 10:27
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15