Birecik'te öğretmenlere 'Montessori' eğitimi

Birecik Kaymakamlığı ve Karacadağ Kalkınma Ajansı ortaklığı ile ilçede okul öncesi öğretmenlere “Montessori Uygulayıcı Eğitimi” verildi. Eğitimden 20 öğretmen faydalandı.

Birecik'te öğretmenlere 'Montessori' eğitimi
banner53

Birecik'te, çocukların genel yaşamsal beceri öğretiminin en sağlıklı şekilde verilmesi ve bu süreç içerisinde çocuklara güçlü bir kişilik ve öz denetim kazandırılması amacıyla okul öncesi öğretmenlerine “Montessori Uygulayıcı Eğitimi”  verildi.

Mehmet Cuma Gökdoğan Anaokulu'nda gerçekleştirilen, Birecik Kaymakamlığı proje ofisi tarafından organize edilen ve Karacadağ Kalkınma Ajansı tarafından finanse edilen “Montessori Uygulayıcı Eğitimi” başarıyla tamamlandı. 

Montessori alanında uluslararası çalışmaları bulunan eğitimciler Emel Çakıroğlu Wilbrandt ile Araştırma Görevlisi Ezgi Fındık tarafından verilen 5 gün süren 40 saatlik eğitime, 20 okul öncesi öğretmeni katıldı. Eğitimini tamamlayan öğretmenlere de sertifika verildi.

Montessori Nedir?

Montessori, çocuğun bireysel becerileri ve ilgi alanlarına uygun olacak şekilde, her çocuğun farklı öğrenme hızına sahip olduğunu kabul eden, özgür eğitim bilimidir. İsmini ise yöntemin geliştiricisi olan İtalya’nın ilk kadın doktoru, Pedagog Maria Montessori’den almaktadır.

Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2019, 12:21
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15