“Bir Bilenle Bilge Nesil” projesinde ödüller dağıtıldı

Eğitim Bir Sen Şanlıurfa Şubesi tarafından “Bir Bilenle Bilge Nesil” projesi kapsamında 11 lisede dağıtılan bin kitap sonrası düzenlenen kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilerin ödül töreni Şair Nabi kültür merkezinde yapıldı.

“Bir Bilenle Bilge Nesil” projesinde ödüller dağıtıldı
banner38

Programa Eğitim Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Atilla Olçum, Eğitim Bir-Sen Şanlıurfa Şube Başkanı İbrahim Coşkun, AK Parti il Başkanı Başkan Vekili Müslüm Tüysüz, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Emin Özçınar, ŞUSKİ İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanı Mahmut Atçı, Türkiye Yazarlar Birliği Şanlıurfa Şube Başkanı ve Eğitimci Mehmet Sarmış, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mehmet İlhami Günbeği, Büyükşehir Belediyesi Meclis üyesi Ahmet Kaytan, Belediye İŞ Sendikası Başkanı Adem Şıltak çok sayıda sendika üyesi ve basın mensupları katıldı. 


COŞKUN: GENÇLERİMİZE KARŞI SORUMLUYUZ
Programda ilk olarak söz alan Eğitim Bir-Sen Şanlıurfa Şube Başkanı İbrahim Coşkun, gençlere karşı sorumluluklarının gereğini yerine getirmek için çaba harcadıklarını belirterek şunları söyledi: "Memur-Sen Kurucu Genel Başkanı Mehmet Akif İnan’ın eşleri Sevin hanımefendinin vefat ettiğini belirterek merhumeye Allah’tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı dileyerek sözlerine başladı. “Bir Bilenle Bilge Nesil projesi, ülkemizin geleceği ve imarı, nesli inşa noktasında son derece kıymetli bir projedir. Eğitim-Bir-Sen Şanlıurfa şubesi olarak, on bir bine yaklaşan üyemizle gençliğe karşı sorumluyuz. Bu amaçla öğretmeni, öğrenciyi ve kitabı bir araya getiren bir projeyi tüm illerimizde olduğu gibi Şanlıurfa’da hayata geçirdik. Sonuçta  bin öğrenci ile 11 lisemizde bire bir çalışma yaptık. Bu çalışmalar sonucunda 6 eserle dereceye giren okul ve öğrencilerimizle kapanış programını yaptık. Çok kıymetli bir eğitim faaliyetini gerçekleştirdikleri, gençleri kitapla buluşturdukları için, bu projede görev alan öğretmenlerimize, onları yüreklendiren okul yöneticilerimize, teşkilatımıza ve birbirinden kıymetli öğrencilerimize teşekkür ediyorum.”


OLÇUM: GENÇLİĞİ ÖNEMSİYORUZ
Yine ödül töreninde konuşan Eğitim Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Atilla Olçum ise, "İlim, İrfan ve Hikmet Yolunda Şuurlu Gençlik” sloganıyla başlattıkları “Bir Bilenle Bilge Nesil” projesinin, bugünün ihyası, yarının inşası için önemli olduğunu belirterek, “Sendikacılık anlayışımızı eme ve ekmek mücadelesiyle sınırlı tutmuyor, toplumsal değerler boyutu ile de topyekûn bir hak ve adalet mücadelesi vermeyi; fikre yönelerek geleceğe yürüyen gençliği önemsiyoruz” dedi.

Açılış konuşmalarının ardından liseler arası kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere hediyeler takdim edildi. Program, hatıra fotoğrafının çekilmesinin ardından sona erdi.

AJANS URFA

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2018, 14:22
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15