Ankara'daki Şanlıurfalı öğrencilere burs

Ankara Şanlıurfalılar Derneği ŞANDER’in  Mart ayı burs dağıtım töreni yapıldı. Törene AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Ali Cevheri de katıldı.

Ankara'daki Şanlıurfalı öğrencilere burs
banner38

Ankara’da eğitim gören Şanlıurfalı üniversite öğrencilerine burs veren ŞANDER'in bu ay ki burs dağıtım törenine katılan AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Ali Cevheri'ye “Onursal Başkanlık” belgesi takdim edildi.

“Onursal Başkanlık” belgesi takdim töreninde bir konuşma yapan Dernek Başkanı Mehmet Zeki Çavuşoğlu bu özel günde sayın Cevheri’ye teşekkür ederek “Sayın konuklar, kıymetli öğrencilerimiz, Vekilimiz Sayın Mehmet Ali Cevheri, Derneğimiz çalışmalarına büyük katkılar vermiştir.Derneğimizin Onursal Başkanlığını kabul etmenizden dolayı kendisine  çok teşekkür ediyoruz. Sayın Cevheri, Derneğimizin çalışmalarına her zaman destek olmakta ve kendisi de bir eğitimci olduğu için derneğimizi sık sık ziyaret ederek öğrencilerimizle birlikte olmaktadır. Vekilimiz Sayın Mehmet Ali Cevheri’ye huzurunuzda çok teşekkür ediyoruz” dedi.

 

"ŞANLIURFA'YA HİZMET ETMEK İBADETTİR"

 

Vekil  Cevheri de yaptığı konuşmada “Bana nerede doğmak istersen diye bir daha sorsalardı ben yine Urfa derdim. Şanlıurfa’ya hizmet etmek bir ibadettir. Bu görevi bana layık görmekten onur duydum, şeref duydum. Zaten sizin üyenizim, bu da benim için ayrı bir onur kaynağı. Sizler adına, Urfa adına bunu kabul ediyorum. İnanıyorum ki bu onur ödülleri sizlere verilecektir. Eğer bizler, yüreğimizin en güzel yerinde Urfa’yı yaşartırsak, Urfa’ya olan sevdamızı hep canlı tutarsak ve Urfa’ya hizmet edersek ve bunu hiç kaybetmesek, inanıyorum ki Urfa kaybetmez. Bizim ortak sevdamız, hayalimiz Urfa’dır. Benim siyasi hayata girişimimin tek sebebi Urfa’dır. Bütün gayretimi, çabamı Urfa için sarfetmek istiyorum. Hepinize, ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

Şanlıurfa ile ilgili bir belgesel çalışmalarında bulunan tiyatro sanatçısı Kurtuluş Şakirağaoğlu “Doğa Tarih ve Balık Cenneti – Anadolu Türkiye” belgesel çalışması hakkında öğrencilere ve konuklara önemli bilgiler verdi.  

Öğrencilere de bursları takdim edildi. Öğrenciler herkese teşekkür etti. 

AJANS URFA

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2017, 10:18
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15