Alkışlar Hadi Kurt Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne

Viranşehir'de liseli kız öğrenciler, okuma alışkanlığının geliştirilmesi amacıyla, al götür, oku getir projesine imza attı.

Alkışlar Hadi Kurt Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne
banner38

Viranşehir Hadi Kutlu Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi öğrencileri "al götür, oku getir" projesi başlattı. 

Viranşehir'de önceki yıllarda yaptıkları sosyal çalışmalarıyla adından söz ettiren Hadi Kutlu Kız Meslek Lisesi, yeni eğitim öğretim yılının başlamasıyla, kitap okuma alışkanlığının geliştirilmesi için yeni bir projeye imza attı. Okula kitaplık yaptıran öğrenciler, kitaplıkta temin ettikleri kitapları yerleştirdi. "Al götür, oku getir" sloganıyla yapılan kitaplıktan öğrenciler geri getirmek şartıyla istediği kitabı kayıt yaptırmadan alabiliyor.

Proje hakkında bilgi veren Okul Müdürü Sedat Gören "Herhangi bir kayıt almadan, isteyen öğrencimiz istediği zaman istediği kitabı alıp okuduktan sonra geri getirip yerine koyacak. Öğrencilerimiz, okul öğretmen ve idarecilerimizle birlikte gerçekleştirilen bu projede amaç, öğrencilerin okuma alışkanlığı geliştirmenin yanı sıra öğrencilerimize güvenildiği hissini vererek, bu güvene sadık kalmasını sağlamak. Bu sayede güvenilir bireyler yetiştirmek. Görsel açıdan kitaplığın ilgi çekici olmasıyla birlikte, kitabı ve kitap okumayı daha sevimli kılmaya çalışmak, öncelikli hedefti" şeklinde konuştu.

 

Okula gelen öğrenci velileri de bu proje için hayranlıklarını gizleyemedi. Veliler, okula ve öğrencilere desteğini, "Açıkçası sabah okula geldiğimde gördüğüm manzara, beni etkiledi. Gerçekten muhteşem bir proje. Projenin amacını da öğrendiğimizde, çok etkilendik. Bu güzel projede emeği geçen çocuklarımız, öğretmenler ve okul okul yönetimine çok çok teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

Konu ile alakalı açıklama yapan İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci "Okulumuzu ve öğretmenlerimizi tebrik ediyorum, bu tarz kampanyalar ve projeler gençlerimizin ufkunu açıcı yol gösterici projelerdir, okuma alışkanlıklarının artması için il olarak elimizden geleni yapıyoruz öğrencilerimizin daha rahat ortamlarda kitap okumaları için şimdiye kadar il geneli 24 Z Kütüphane yaptık 4 tane okulumuzda da halen yapımı devam etmekte inşallah her ilçemize bu tarz kütüphaneler kazandırma uğraşındayız" dedi.

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2016, 06:43
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15