Uyuşturucuya karşı stant kurdular

26 Haziran Dünya Uyuşturucu ve Kaçakçılıkla Mücadele Günü dolayısıyla bir açıklama yapan Yeşilay Şanlıurfa Şube Başkanı Muharrem Çelik, "Uyuşturucu tehlikesi herkesi tehdit altına alacak bir tehlikedir" dedi.

Uyuşturucuya karşı stant kurdular
banner53

Yeşilay Şanlıurfa Şubesi ile İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri, Mehmet Akif İnan Devlet Hastanesinde stant açarak vatandaşa bilgilendirici broşürler dağıttı. Yoğun bir ilgi gören stanttaki görevliler, vatandaşların sorularına da cevap verdi.

Yapılan etkinlikle ilgili olarak bilgiler veren Yeşilay Şanlıurfa Şube Başkanı Muharrem Çelik, uyuşturucu madde ile kaçakçılıkla mücadele etmenin bütün herkesin görevi olduğunu söyledi. 2017 yılı verilerine göre dünyada 29,5 milyon madde bağımlısı olduğunu, yine 2017 yılı verilerine göre 250 milyon kişininde uyuşturucu maddeleri en az 1 kez denediğini ifade eden Çelik, "Bugün İl Sağlık Müdürlüğümüzle girdiğimiz bu çalışma bizim için son derece önemlidir. Yeşilay Genel Merkezi tarafından uygulanan önleyici hizmetler kapsamında TBM eğitimleri ile 13 milyon öğrenciye 2 milyon yetişkine ulaşıldı. Bu alandaki çaba ile dünyaya örnek olundu. Yeşilay çok ciddi çalışmalar yürütüyor. Bu anlamlı günde destek veren basın mensuplarına, vatandaşlara, İl Sağlık Müdürlüğüne, Yeşilay Şanlıurfa Şubesi yönetimi kuruluna, kadın komisyonlarına teşekkür ederim" diyerek sözlerine son verdi.

AJANS URFA

Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2018, 11:29
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15