İkinci kez biraz maliyetli olacak!

Hac&Umre Seyahat Acentaları Derneği Başkanı Mehmet  Uzuner, Suudi Arabistan'ın uygulamaya aldığı düzenlemeyle, Umre'ye ikinci kez  gideceklerin 540 dolar ek vergi ödemek zorunda olduğunu bildirdi. 

İkinci kez biraz maliyetli olacak!
banner38

Uzuner, Suudi Arabistan'da yeni uygulanmaya başlanan sistemde, daha  önceden Umre'ye gitmiş olan yabancılardan 2 bin Suudi Arabistan riyali (540  Amerikan doları) istendiğini belirterek, uygulamanın 1.000 dolardan başlayan bir  Umre organizasyonuna 540 dolar ek maliyet getirdiğini aktardı.

Uzuner, "Talepte ciddi azalma söz konusu. İşin ticari boyutu bir yana kutsal  beldeleri görmek isteyenler var. Suudi Arabistan hükümeti dost ve kardeş bir  ülke. Siyasi alanda yan yana durduğumuz bir ülke. Umarız ki bu kararlarını tekrar  gözden geçirirler. Yanlış bir karar olduğunu düşünüyoruz. Kararın tekrar gözden  geçirilmesi, değiştirilmesini istiyoruz. Uygulama ikinci sefer gitmek isteyenlere  yönelik fakat müşterimizin yüzde 80'in üstündeki kısmı devamlı gidiyor. Yani bunu  şöyle anlayın. Antalya'yı, Bodrum'u, yurt dışını sevenler var. Bunlar olduğu gibi  Mekke'yi, Medine'yi sevenler de var. İnsanlar da izinlerini, tatillerini ibadet  amacıyla burada geçirmek istiyor. Dolayısıyla da bir seyahat fiyatı kadar ilave  bir ücretin alınması bu insanların önünü kesecektir." diye konuştu.

 Mehmet Uzuner, konuyu Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'e de  ilettiklerini sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2016, 14:49
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15