Vatandaş soruyor: Tapular neden dağıtılmıyor?

Ceylanpınar’ın kanayan yarası olması dışında tüm seçim dönemlerinde vaatlerin birinci sırasında yer alan tapuların hazır olduğu halde neden dağıtılmadığı merak konusu.

Vatandaş soruyor: Tapular neden dağıtılmıyor?
banner38

Alınan bilgiye göre, Ekim 2018’de Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü tarafından ilçede yaklaşık 3 aylık bir çalışmanın ardından hazırlanan yeni kadastro haritası çıkarılarak Milli Emlak Genel Müdürlüğü’ne teslim edildi. Yapılan yeni kadastro çalışmasının bitmesinin ardından listeler belediye ve ilgili muhtarlıklarda askıya çıkmış itiraz sürecide tamamlanmıştı.

Ancak aradan geçen zamanda yerel seçimlerin olması, belediye yönetiminin değişmesi ve seçimi kazanan mevcut belediye başkanının tapularla ilgili açıklama yapmasına rağmen henüz vatandaşa tapular dağıtılmadı. Vatandaşlar, Ekim 2018’de kadastro çalışmasının bitmesine, listelerin itiraz sürecinin bitmesine ve Milli Emlak Genel Müdürlüğü’ne teslim edilmesine rağmen tapularının hala neden dağıtılmadığını merak ettiklerini söyledi.

“Türkiye’nin tek tapusuz ilçesi” olarak ulusal basına da haber olan Ceylanpınar’da tüm tapuların hazır olduğunu belirten vatandaşlar Belediye Başkanı Abdullah Aksak’ın bu konuda ne zaman adım atacağını merak ettiklerini ifade etti.

Vatandaşlar Belediye Başkanı ve Ceylanpınar Kaymakamı’nın konu ile ilgili açıklama yapmasını beklediklerini dile getirdi.

AJANS URFA

SIRADAKİ HABER

banner14

banner15