Ceylanpınar’da nihayet yapılıyor!

Türkiye’de trafik ışığı olmayan ender ilçelerden biri olma özelliğini taşıyan Ceylanpınar’da trafik ışıklarının yerleştirilmesi amacıyla ilgili kurumlar girişim başlattı.

Ceylanpınar’da nihayet yapılıyor!
banner38

Resmi rakamlara göre 86 bin olan ancak Suriyelilerin varlığıyla nüfusu 150 bin civarında olan Ceylanpınar’da çok yoğun araç trafiği olmasına rağmen ilçede hayati öneme sahip noktalarda trafik sinyalizasyon sisteminin olmaması ciddi trafik kazalarına, ölüm ve yaralanmalara sebep oluyor.

Son olarak Ramazan Bayramı döneminde ilçede adı ölüm kavşağına dönen ve Türkiye’de bir örneği olmayan kavşakta sinyalizasyon olmadığı için yaşanan kazada gencecik bir insan yaşamını yitirmiş ve çok sayıda insan yaralanmıştı.

Yerel basınının konuyu sürekli gündemde tutması ve kamuoyunda ciddi bir kitlenin aynı görüşte olması nedeniyle Karayolları Genel Müdürlüğü ve Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı konu ile ilgili ilk girişimlerini yaptı.

Yaşanan kazaların ve kamuoyunda beliren ciddi tepkilerin ardından Karayolları başta ilçe giriş kavşağının yeniden düzenlenmesi ve ilçede alt yapısı olduğu halde bir türlü kurulamayan sinyalizasyon sisteminin yapılacağı konusunda açıklama yapmıştı.

Önceki dönem Belediye yönetimi tarafından hayata geçirilen prestij cadde çalışmaları esnasında sinyalizasyon sisteminin alt yapısı tamamlanmış ancak fiziki olarak hayata geçirilememişti. Son olarak Karayolları Genel Müdürlüğü ve Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı, ilçenin önemli noktalarına sinyalizasyon sisteminin kurulması için fiziki çalışma başlattı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ulaşım Daire Başkanlığı ayrıca ilçenin Devlet Hastanesinin olduğu 209.Sokakta yaşanan yoğun araç trafiği nedeniyle söz konusu sokağın trafiğe kapatılması konusunda görüş bildirdi.

Bu arada bazı basın yayın organlarında sinyalizasyon sisteminin hayata geçirilmesi çalışmasının Ceylanpınar Belediyesi tarafından yapılan girişimler sonucu olduğu yönünde çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirten vatandaşlar, çalışmanın tamamen yerel basının konuyu sürekli gündemde tutması nedeniyle Karayollarının başlattığı bir çalışma olduğunu ifade ettiler.

Vatandaşlar, sinyalizasyon sorununun ilçede önemli bir yere sahip olduğunu ancak mevcut belediye yönetiminin açıklama yaptığı halde hiçbir girişim ve çalışmada bulunmadığını ifade ettiler.

AJANS URFA

Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2019, 14:50
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15