Ceylanpınar’da işçilerden 'belediye başkanı' açıklaması

Ceylanpınar Belediyesi'nin farklı birimlerinde çalışan işçiler bir araya gelerek Belediye Başkanı Abdullah Aksak'ı destekleyen bir açıklama yaptı.

Ceylanpınar’da işçilerden 'belediye başkanı' açıklaması
banner53

Destek Hizmetleri Bahçesinde bir araya gelen belediye personeli, son günlerde Belediye Başkanı Abdullah Aksak'a yönelik iftira kampanyası başlatıldığını iddia ederek, bütün ithamların asılsız olduğunu öne sürdü. Özellikle sosyal medyada sırf Arap oldukları için bir kısım personelin işten çıkarıldığı iddialarının yalan olduğunu aktaran işçiler “Bizler de Arap kökenliyiz. Şu anda işimizin başındayız. Başkanımız tarafından herhangi bir ayrıştırmaya veya ötekileştirmeye muhatap olmadık” dedi.

LİYAKAT SAHİBİ OLMAYANLAR İŞTEN ÇIKARILMIŞLARDIR’
Grup adına basın açıklamasını okuyan Salih Kaya, iş akitlerine son verilen bazı personelin liyakat sahibi olmadıkları için işten çıkarıldıklarını ve işten çıkarılanlar arasında başkanın kendi yakınlarının da olduğunu iddia ederek, şunları söyledi: “Bizler belediye personeli olarak ilçemize en güzel şekilde hizmet etmenin gayreti içerisindeyiz. Kaldı ki iş akitlerine son verilen bazı arkadaşlarımız işlerinde liyakat sahibi olmadıkları için işlerine son verilmiştir. Belediye başkanımızın ayrımcılık yaptığını iddia edenler ise işlerini düzgün yapmadıkları için işten çıkarılanlar arasında belediye başkanımızın kendi yakınlarının bile olduğu hakikatini dillendirmemektedirler.”

Birilerinin belediye işçileri üzerinden prim yapmaya çalıştığını vurgulayan Kaya, “Ancak bizler buna asla izin vermeyeceğiz. Herhangi bir tartışmanın veya siyasi oyunun bir parçası olmayacağız” ifadelerini kullandı.
 


‘BİZLER EKMEĞİMİZİN PEŞİNDEYİZ’
İlçede huzur, sükunet ve kardeşlik ortamının tesisini arzu ettiklerini söyleyen Salih Kaya, “Bizler ilçemize hizmet etmek için belediyede özveriyle çalışan ve ekmeğinin peşinde olan insanlarız. Bu memleketin bir ferdi olarak ilçemizde huzur, sükunet ve kardeşlik ortamının tesisini arzu ediyoruz. Esasen devlet büyüklerimiz belediyeden çıkarılan işçilerin peşine düşmekten ziyade ilçede istihdamın arttırılmasına yönelik çalışmalar yapmaları Ceylanpınar'ın geleceği açısında daha önemli bir adım olacaktır. Bugün yaşanan tartışmaların temelinde ilçedeki işsizlik sorunu yatmaktadır” diyerek sözlerine son verdi.

BİHA

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2019, 17:43
YORUMLAR
Ömer
Ömer - 1 ay Önce

Belediyede 200 tane işçi var 10 na Abdullah atsakın yalakacısı Açiklama yapıyor

Kadir
Kadir - 1 ay Önce

Bu yalakalıktır baska bişey degil

İş ehli
İş ehli - 1 ay Önce

Herkes hak ettiği yerde. 5 yıl önce bi sürü işçi çıkarıldı haksızca kimsede sesini etmedi kendi ekibi ile çalışmak ister dedi. Bu gün ise nedense herhes hak hukuk demeye başladı 5 yıl önce yokmuydu hak evine eşine çocuğuna çıkarılanlar yemek götürmüyormuydu. Irkçı ve nefret içerikli söylemleri bırakın. Ceylanpınara katkı sağlayacak bi proje ve fikriniz varsa konuşun yoksa başınızı iki elinizin aradına alıp bi 5 yıllık zulüm geçmişine bakın. İŞ EHLİ OLMAYANA DÜŞÜNCE SAVURUR. EHLİNE GEÇİNCE DE ELEŞTİRİLİR AMA TOZU ALINIR SADECE...

Ahmet
Ahmet - 1 ay Önce

Bugün işçi arkadaşını satan kendini bilmez 10 kişi tarih sizide unutmayacak başkan yalakaları

Serhat bey
Serhat bey - 1 ay Önce

Ne ekersen onu biçersin herkes hak ettiği yerdedir

Ali
Ali - 1 ay Önce

Beş yıl önce yanlış yapıldı diyorsun peki şimdi yapılan ne

Mavi
Mavi - 1 ay Önce

Neden hep birilerinin adamı olmak sorundasiniz??
Basın açıklaması yapmak yalakalıktan başka bisi değildir.. İşiniz sürekli güçlünün yanda durmak ona nasıl yağ cekerimde benide işten çıkarmasın. Tek amacınız bu
İşten cikartilanlara ses cikarmiyanlar yarın kimse onlar içinde ses cikarmiyacak..

Ali kanat
Ali kanat - 1 ay Önce

Hepimiz kardeşiz işini yapan iş başında hayırlı işler


SIRADAKİ HABER

banner14

banner15