Urfalılar dikkat açıklama geldi! İşte toplu taşımada zamlar, indirimler

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi UKOME’den toplu taşımada uygulanacak zamlı fiyatlar ve indirimlere dair açıklama geldi. Öğrenci servis ve personel servis ücretlerinde de zamlı tarifeler uygulanacak.

Urfalılar dikkat açıklama geldi! İşte toplu taşımada zamlar, indirimler
banner53

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi UKOME (Ulaşım Koordinasyon Merkezi) toplantısında alınanda karar doğrultusunda Toplu taşıma ve Servis hizmetlerinde fiyat düzenlenmelerine gidiyor.

Ulaşım ve Trafikle ilgili Kurum ve kuruluşların bulunduğu (UKOME) 2019/7 toplantısında alınan kararlar doğrultusunda tam bilet fiyatları 1.75’ten 2.25’e çıkartılırken 60 dakika içerisinde 2. Binişlere %50 indirim sağlanacak.

Ayrıca kişiselleştirmeler 10 TL’den 5 TL’ye indirilirken Osmanbey Kampüsü ve Organize Sanayi Bölgesi bilet fiyatı 2,5’ten 2,25 TL’ye indirildi.

UKOME’den alınan karar ile öğrenci biniş fiyatı 1.25 TL’den 1.50 TL’ye, Öğretmen biniş fiyatı 1.75’ten 2.00’te çıkartıldı.

Öte yandan Öğrenci servislerinde düzenlemeye giden UKOME, 0-5 Km 160 TL, 5-10 Km 170 TL, 10-20 Km 180 TL ve 20 Km’den sonra her 1 Km için 1.50 TL olması kararlaştırıldı.

Personel Servislerinde ise, 0-5 Km 150 TL, 5-10 Km 160 TL, 10-20 Km 170 TL, 20 Km’den sonraki her 1 km için 1.50 TL olması kararı alındı.

1 YIL ÖNCEKİ ÜCRET TARİFESİ

Öğrenci servisi:

0-5 km. 120 TL

5-10 km. 130 TL

10-20 km. 135 TL

20 km.'den sonra her 1 km. için 1,30 TL. 

Personel servisi:

0-5 km. 115 TL

5-10 km. 125 TL

10-20 km. 130 TL

20 km.'den sonra her 1 km. için 1,25 TL. 

Büyükşehirlerde şehrin genelinde trafik ile ilgili kararları veren kurul olarak bilinen Ulaşım Koordinasyon Merkezi’ni (UKOME) Büyükşehir Belediyesi’nin yanı sıra, İl Jandarma, Emniyet Müdürlüğü, Şehir Plancıları, 91.Karayolları Şubesi, Şöförler Odası yer alıyor.

AJANS URFA

Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2019, 16:48
YORUMLAR
YETER ARTIK
YETER ARTIK - 2 hafta Önce

YETER ARTIK İNSANLARI BIKTIRDINIZ BÜYÜKŞEHİR OLARAK 5 AYDIR GÖREVDESİN BÜYÜKŞEHİR BAŞKANI HANGİ BAŞARILI İŞLERE BÜYÜK PROJELERE İMZA ATTINDA ŞİMDİDE TOPLU ULAŞIMA ZAM PEŞİNE DÜŞMÜŞSÜNÜZ TOPLU ULAŞIM KALİTESİNİ HANGİ SEVİYEYE GETİRDİNİZDE ZAM YAPIYORSUNUZ RAYLI SİSTEM METRO HİZMETİ VEREMİYORSUN DAHA TÜRKİYENİN EN SICAK İKLİMİNDE BİR TANE KLİMALI DURAĞIN YOK HANGİ ZAMDAN BAHSEDİYORSUNUZ BU NASIL BELEDİYECİLİK ANLAYIŞI NASIL BİR KURUMSAL ZİHNİYET ALLAH AŞKINA BURASI İSTANBUL İZMİRMİ ANKARAMI MESAFEN NEKİ ZAM YAPIYORSUN YETER BIKTIRDINIZ İNSANLARI ARTIK SUÇ BİZLERDE OY VERİYORUZ HAKKIMIZ İNSANLARIN BEKLENTİLERİ NELER TOPLU ULAŞIMDAN BEKLENTİLERİ NELER ÇIKIP BİR GÜN TVLERDE İNSANLARI DİNLEDİNİZMİ HALKI DİNLEMEDEN ALDIĞINIZ HER KARAR SİZİ GERİYE GÖTÜRECEKTİR ZATEN BAŞINDAN BERİ SÖYLÜYORUM BÜYÜKŞEHİRDE BULUNAN EKİP BAŞKAN DAHİL URFAYI KALKINDARACAK EKİBE DONANIMA SAHİP DEĞİLLER SAYIN CUMHURBAŞKANINA SESLENİYORUM YOL YAKINKEN URFAYA DONANIMLI BİR KAYYUM HEYETİ ATAYIN BU ZİHNİYETLE ÖYLE GÖRÜNÜYORKİ KALKINMAYI BIRAKTIK DAHADA GERİYE GİDECEZ ÖYLE GÖRÜNÜYOR 5 YIL DAHA URFA OLARAK BU ZİHNİYETE TAHAMMÜL EDEMEYİZ 5 AYDIR GÖREVDESİNİZ ÇIKIN URFA HALKININ VERDİĞİ OYUN KARŞILIĞINDA ŞU ŞU BÜYÜK İŞLERE PROJELERE İMZA ATTIK ANLATIN GÖRELİM İCRAATLARINIZI AMA SİZDE ÇOK İYİ BİLİYORSUNUZKİ ELLE TUTULUR YAPTIĞINIZ BİRŞEY YOK GÖREVE GELDİĞİNİZDEN BERİ ŞEHİRDE ZERRE DEĞİŞİM DÖNÜŞÜMLE ALAKALI GÖZE ÇARPAN BİR GELİŞME YOK YOL YAKINKEN URFA DAHA FAZLA ZAMAN KAYBETMEDEN URFAYA KÖKLÜ BÜROKSASİ ZİHNİYETİYLE KÖKLÜ LİYAKAT DEĞİŞİMİYLE KAYYUM ATANMASI ŞART !

Ahmet A
Ahmet A - 2 hafta Önce

Esentepe den maşuk TOKİ kaç km servis 250 lira diyor. Belediyenin haberi yoksa bilgilendireyim.

HAK SORAMIYORUZ SORGULAYAMIYORUZ !
HAK SORAMIYORUZ SORGULAYAMIYORUZ ! - 2 hafta Önce

URFA OLARAK YILLARDIR SORUNLARA DUYARSISIZ BATI İLLERİ GİBİ SORGULA ELEŞTİR BAKAYIM BÖYLE YAPIYORLARMI O RAHATLIĞI BİZ SAĞLIYORUZ BÜROKRASİYE KUSURA BAKMAYALIM YILLARDIR URFANIN HER SORUNUNA DUYARSISIZ SANDIKTA BİLE HESAP SORAMIYORUZ SORUNLARA DUYARSIZ KALAN TOPLUMLAR HELAK OLMAYA MAHKUMDUR !

Ahmet A
Ahmet A - 2 hafta Önce

Bu arada Esentepe maşuk yol güzergahından tam 9 km. Yani olması gereken fiyat 130 istenen fiyat 250 denklemi çözebilen var mı acaba?

Hakan
Hakan - 1 hafta Önce

Servisciler kendi kafasina gore fiyat biciyor. Birsen turizm 5 km mesafa 225 tl sikayet edeecez. BIRSEN TURİZM MESAFA FIYATKARINA UYMUYOR.. UKOMERE YAin hepsi ni belirtin yazik 2 3 ogrenciai olan 600 700 yazik sömürenler den olmayalim.

Karaköprülü
Karaköprülü - 2 hafta Önce

%62 oy vermenin mükafatı mıdır?devam edin bakım zaten misyonunuzu tamaladınız şimdide zırvalıyorsunuz.yetiş ya babacan yetiş ya davutoğlu

SIRADAKİ HABER

banner14

banner15