Urfa Novada Park AVM ne zaman açılacak?

Şanlıurfa Novada Park AVM ve 11 Nisan Şehir Parkı projesinde hedefler değişti. Eylül ayında tamamlanması beklenen AVM, Kasım ayında hizmete açılacak.

Urfa Novada Park AVM ne zaman açılacak?
banner38

TURKMALL’ın yap işlet devret modeliyle yapımını üstlendiği Şanlıurfa Novada Park AVM ve 11 Nisan Şehir Parkı projesinde hedefler değişti. Firma, 11 Nisan 2015 tarihinde temeli atılan AVM’yi Eylül ayında tamamlamayı planlıyordu. Yetkililer yeni açılış hedefini Kasım ayı olarak belirledi. Büyükşehir Belediyesi’yle imzalanan protokol gereği AVM’nin işletme hakkı 30 yıl boyunca TURKMALL’da kalacak.

11 Nisan Stadyumu arsası üzerinde 35 bin metrekarelik alanın 18 bin 700 metrekarelik bölümünü kiralanabilir alan olarak belirleyen TURKMALL , proje için toplam 11 milyon doları gözden çıkarmış durumda.

Novada Park AVM’de lokanta bölümlerinde kiralık işyeri kalmadı. Tekstil bölümünde kiralama işlemleri halen devam ediyor.

Proje tamamlandığında 1500 kişiye istihdam sağlayacağı belirtiliyor.

11 Nisan Parkı’nda; camii, çocuklar için oyun alanları ile ticaret ve otopark alanı yer alacak. Projenin tamamen bitirilmesi için 11 Nisan 2017 tarihi hedef olarak belirlendi.

Novada Park AVM’nin Abide, 18 Mart caddesi ve Atatürk Bulvarı’nda zaten sıkıntılı olan trafiği daha da berbat hale getirmesinden endişe ediliyor.

Bilindiği gibi Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi eski Meclis üyesi Mehmet Cafer, kamuya ait olması gereken alanın ticari alana dönüştürülmesi konusunu Danıştay’a taşımıştı. Hukuki süreç sonuçlanmış değil. Cafer, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yönetmenliğinin hiçe sayılmasını ve projenin imar planına aykırı biçimde inşa edilmesini davaya gerekçe gösteriyor.

(Kaynak: Hizmet Gazetesi)

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2016, 14:03
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15