Şanlıurfa bu kez de Diyarbakır’a imrendi...

Okulun ilk gününde veli ve öğrencilerin telaşına ortak olan ve bu telaşı bir nebze olsun rahatlatmak isteyen Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan Vekili olarak görevlendirilen Vali Hasan Basri Güzeloğlu, ilk gün ulaşımın ücretsiz olduğunu açıkladı. Şanlıurfa’da ise veli öğrenciler güne zamlı ulaşımla başladı.

Şanlıurfa bu kez de Diyarbakır’a imrendi...
banner38

Mardin’in klimalı duraklarına, Gaziantep’in kültür ve tanıtım faaliyetlerine imrenen ve komşu kentlerin gerisinde kalan Şanlıurfa, bu kez Diyarbakır’dan gelen güzel habere imrendi.

İçişleri Bakanlığınca Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan Vekili olarak görevlendirilen Vali Hasan Basri Güzeloğlu, Büyükşehir Belediyesi otobüs parkında yeni eğitim öğretim yılının açılması nedeniyle ulaşımda alınan tedbirlerle ilgili sürücülerle bir araya geldi. 

Burada müjdeyi veren Başkan Vekili Güzeloğlu, "Belki ilk gün okula yeni başlama telaşı içinde o yoğunlukta geç kalma ya da adrese dönük yoğunlaşma yaşanacak. Diyarbakır'da bir ilk olacak. Sabah 06.00'dan akşam 18.00'e kadar ulaşımı ücretsiz yapacağız. Aileler ve veliler, birinci günün telaşında biraz rahatlasınlar. Onların tatlı telaşına bizim de biraz katkımız olsun" dedi.

Diyarbakır'da gün, ücretsiz ulaşımla başlarken Şanlıurfalılar da yeni eğitim-öğretim dönemine zamlı ulaşım yaparak başladı.

Komşu kentte alınan kararın Şanlıurfa'da da alınması gerektiği dile getirildi.

AJANS URFA

Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2019, 09:07
YORUMLAR
Melci
Melci - 2 ay Önce

Herkes hak ettiği gibi yönetilir. Körü körüne oy vermeye devam.

Gerçekçi
Gerçekçi - 2 ay Önce

Şanlıurfa ulaşım da değil her şeyden geri kalmış bir şehir dünyada ilk yaşama ya bu şehirde başlanmış bu gün ise sayılmayacak kadar tarihe sahip olup ta çok geride kalmış çok yazık

Urfalı
Urfalı - 2 ay Önce

Herkes layık olduğu şekilde yaşar ve yaşatılır... Urfalı bunu hakediyor

Vildan dayı
Vildan dayı - 2 ay Önce

Şanlıurfalılar böyle memleketlerini kötülerse her yerde birbirlerinin aleyhine konuşursa Şanlıurfa bir adım ileriye gidemez Nihat çiftçi ne yaptı sanki fakkıbaba gelene kadar memleketimiz köye benziyordu seçmiş olduğunuz belediye başkanları görünüyor beyazgül geleli kaç ay oldu daha hemen adamın arkasından konuşuluyor. Gelelim diyarbakıra orası pkknın yuvası seçtiği başkan pkklı ama devlet oraya her şeyi verdi belki vatan hainliğinden vaz geçerler diye sonuç ortada.gelelim antebe onlar memleketlerini hemşerilerini öyle severlerki beş kuruşlarını dışarıda harcamazlar her şey memleketlilerinden alınır hal böyle olunca her yerden önce memleket hemşeri önemli onlar için.Biz Şanlıurfalılar memleketimizde olanları bırakır antebe alışverişe gezmeye gideriz siz önce kendinize bakın sonra onu bunu suçlayın ajansurfa bile urfa kanalı olacak onların parasıyla evlerine ekmek götürüyor urfaya söylediyi laflara bak utanmalısınız bir urfalı olarak yazdıklarınızdan

Aşçı
Aşçı - 2 ay Önce

Biz daha nihat çiftçiyi çokkkk arayacağız nihat çiftçi bir buçuk yıl zam yapmadi yapiyordusa da 25 kuruş yapıyordu...

Mustafa ÇOBAN
Mustafa ÇOBAN - 2 ay Önce

Şanlıurfa da güzel olan ne yapılmış ki;barajımız var pahalı suyu ve elektriği biz kullanıyoruz.Sadece otobüslerin üzerine büyük şehir yazılmak ile büyük şehir olunmuyor.Hizmetlerinde büyük olmalı bence.Niye başkaları ni örnek alalım.Güzel şeyler yapıp biz örnek olalım.Nacizane fikirlerim.

Ramazana Bozkurt
Ramazana Bozkurt - 2 ay Önce

Akp bizleri çantada kellik di-ye görüyor?.....!!!!

Mustaffa tapşin
Mustaffa tapşin - 2 ay Önce

Bizim Yani Urfalıların Hakkıdır Amk


SIRADAKİ HABER

banner14

banner15