Öğretmenlerin durumu velileri utandırdı

Akçakale Yukarıderen Ortaokulu yolu yağışlar nedeniyle çamur deryasına dönünce okula giden öğretmen ve öğrenciler için ulaşım çileye dönüştü. Duruma tepki gösteren veriler yetkililerden çözüm bekliyor.

Öğretmenlerin durumu velileri utandırdı
banner38

Sonbahar mevsimiyle pazartesi başlayan yağışlar yolu henüz yapılmamış kırsal mahallelerde hayatı olumsuz etkiledi. Her yer çamur deryasına döndü. Bu durum öğrenci ve öğretmenler için çileye dönüştü.

Akçakale'de ulaşım hala çamurlu yollarda sağlanıyor. Yaz mevsiminde başlayan yol çalışmaları her kırsal mahalleye ulaşmadı ancak yağışlar hafta başından beri hem ilçe merkezi hem de kırsalda etkili oluyor. Bu durum ise yolların çamur deryasına dönüşmesine neden oluyor.

Yukarıderen Ortaokulu'na giden öğrenci ve öğretmenler ise adeta perişan halde. Araçlar çamur içerisinde kalırken, yola yaya devam etmek zorunda kalan öğretmenler ayakkabılarını çıkarıp yalınayak yürümek zorunda kaldı.

 

Öğretmenlerin bu durumunu ise sosyal medyadan gündeme getiren bir veli " Kıymetli Öğretmenlerimizin Hali Bizler Veli Olarak Utanç İçindeyiz" diyerek yetkililere çözüm çağrısında bulundu.  

 

 

Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2016, 09:16
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15