Günün gülümseten haberi Eyyübiye'den geldi

Eyyübiye'de her gün annesinin sırtında okula gidip gelen engelli kız öğrenciye Eyyübiye Belediye Umut Masası tarafından akülü tekerlekli sandalye hediye edildi. Öğrencinin ve annesinin sevinci görülmeye değerdi.

Günün gülümseten haberi Eyyübiye'den geldi
banner38

Eyyübiye Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri ilçe genelinde yardıma muhtaç vatandaşlara ulaşmaya devam ediyor.

Hem Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü hem de Umut Masası aracılığıyla yardım çalışmalarını sürdüren ekipler son olarak engelli bir öğrencinin ve ailesinin yüzünü güldürdü.

Ertuğrul Gazi İlk Öğretim Okulu 4. sınıfı öğrencisi engelli Hatice Biliz’in zor şartlar altında annesi tarafından sırtında taşınarak okula getirilip götürülmesinin sosyal medya aracılığıyla Belediye Başkanı Mehmet Ekinci’ye bildirilmesiyle ekipler anında harekete geçti.

Eyyübiye Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleriyle okula giden Mehmet Ekinci'nin eşi Ayşe Ekinci Biliz'e akülü tekerlekli sandalyesini teslim etti. 

O anlarda Biliz’in annesi duygusal anlar yaşadı.

 

Ayşe Ekinci,” Başkanımız Mehmet Ekinci'ye sosyal medya üzerinden ulaştılar. Ekiplerimiz de harekete geçti. Kızımız başarılı bir öğrenci. Annesi tarafından zor şartlar altında okula getirilip götürülüyordu. İnşallah daha iyi ortamlarda eğitimine devam eder ve başarılı bir öğrenci olur “ dedi.

Biliz ise emeği geçen herkese teşekkür etti. 

AJANS URFA

Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2017, 12:45
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15